|

سختی استخراج بیت کوین

سختی استخراج بیت کوین به بالا ترین حد خود میرسد!

با وجود هفته سخت برای بیت کوین، رقابت بین ماینرها به بالاترین سطح خود از ژانویه 2022 رسیده است.

نرخ هش و سختی در آگوست 2022 افزایش یافته است زیرا ماینرها پس از یک مرحله کاپیتولاسیون چند ماهه همراه با افزایش هزینه های عملیاتی دوباره به شبکه می پیوندند.

نرخ هش قدرت محاسباتی را در شبکه ای مانند شبکه بیت کوین اندازه گیری می کند. ارزش آن اغلب تخمین زده می شود.

میزان سختی کاری را که ماینرها در یک سیستم اثبات کار باید قبل از افزودن یک بلاک به بلاک چین و کسب بیت کوین انجام دهند، اندازه گیری می کند. همچنین مسئول حفظ نرخ ثابت تورم است.

هش ریت بالاتر به معنای دشواری بیشتر است و بالعکس. هدف در تنظیم سختی این است که میانگین زمان ایجاد یک بلوک را تقریباً ده دقیقه نگه دارید.

هش ریت بیت کوین

در آگوست 2022، درجه سختی به 28.35T در ارتفاع بلوک 749952 رسید، که 10% از بالاترین سطح قبلی 31.25T در می 2022 کاهش داشت. میانگین زمان بلوک به 9.1 دقیقه رسید، که نشان دهنده افزایش بالقوه دشواری برای گرفتن زمان بلوک است. شرکت مشاوره Blocksbridge انتظار دارد که دشواری 6.8 درصد در قابل توجه ترین افزایش سال تا به امروز افزایش یابد که می تواند منجر به پیشی گرفتن این متریک از رکورد قبلی شود. سختی استخراج تقریباً هر دو هفته یکبار تنظیم می شود.

اما Blocksbridge هشدار داده است که استخراج‌ کنندگان با تجهیزات قدیمی‌تر ممکن است به دلیل تقلای قیمت بیت ‌کوین در حدود 20000 دلار آسیب ببینند که بر یارانه‌ های بلوک تأثیر می‌گذارد، بخشی از درآمدی که به استخراج ‌کنندگان برای «ماینینگ» موفقیت‌آمیز یک بلوک از تراکنش‌ها پرداخت می‌شود. این شرکت گفت که بازار نزولی به ویژه برای آن دسته از ماینرهایی که رایانه‌های ماینینگ ناکارآمد یا «ریگ‌ها» دارند، سخت است.

با کاهش بیش از 60 درصدی قیمت بیت کوین نسبت به بالاترین سطح تاریخ در سه ماهه چهارم 2021، ماینرها باید بیشتر استخراج کنند تا سودآور باقی بمانند. در نتیجه، بر اساس داده‌های بررسی شده در 22 آگوست 2022، هش‌ ریت بیت‌ کوین به بیش از 246 اگزاهش در ثانیه رسید و امنیت در بلاک چین را تقویت کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *