سرقت توکن‌های غیرمثلی 300 به ارزش اتریوم

سرقت توکن‌های غیرمثلی 300 به ارزش اتریوم

سرقت توکن‌های غیرمثلی 300 به ارزش اتریوم

هکرهای کره شمالی از سرقت توکن‌های غیرمثلی ۳۰۰ اتریوم به‌ دست آورده‌اند.

بر اساس گزارش شرکت امنیتی بلاک چین SlowMist، یک آدرس کیف پول مرتبط با یک گروه مظنون APT کره شمالی، بیش از 1000 NFT از قربانیان حملات فیشینگ به سرقت برده و از فروش آنها 300 ETH (365000 دلار) به دست آورده است.

APT مخفف تهدید دائمی پیشرفته، مجرمان سایبری است که به شبکه های اینترنتی دسترسی دارند و می توانند برای مدت طولانی شناسایی نشده و داده ها را سرقت کنند. این نهادها از بردارهای حمله مختلفی مانند فیشینگ استفاده می‌کنند و برخی از آنها طبق گزارش‌ها توسط دولت کره شمالی حمایت می‌شوند.

گزارش SlowMist می گوید که گروه های APT کره شمالی یک کمپین گسترده فیشینگ NFT را رهبری می کنند. فیشینگ یک روش حمله است که توسط هکرها مورد استفاده قرار می گیرد و در آن وانمود می کنند که سازمان های معتبری هستند تا قربانیان را فریب دهند تا اطلاعات حساس را فاش کنند. در فضای NFT، چنین حملاتی را می توان با هکرهایی که به عنوان پروژه های NFT یا بازارهای شناخته شده معرفی می شوند اصلاح کرد تا قربانیان را برای امضای تراکنش های مخرب فریب دهند که می تواند منجر به از دست دادن NFT های ارزشمند از کیف پول آنها شود.

در این گزارش آمده است: «گروه APT کره شمالی کاربران کریپتو و NFT را با یک کمپین فیشینگ با استفاده از نزدیک به 500 نام دامنه مختلف هدف قرار داده است. SlowMist یک آدرس کیف پول مرتبط با گروهی را که 1055 NFT دزدیده بود شناسایی کرد. کیف پول اقلام را به قیمت 300 ETH (365000 دلار) فروخت.

چندین NFT «تراشه آبی» در چندین حمله فیشینگ در سال جاری به سرقت رفته است. هکرها 29 مون برد را در ماه می دزدیدند که در آن زمان 1.5 میلیون دلار ارزش داشت. قبل از آن، 35 NFT از جمله Bored Apes در حملات فیشینگ در مدت یک هفته در ماه مارس به سرقت رفتند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 13 =