سرقت 1 میلیون دلاری Defi

سرقت یک میلیون دلاری از پروتکل دیفای مبتنی ‌بر بیت کوین!

به تازگی ، Sovryn ، یک پروتکل Defi مبتنی بر بیت کوین ، 1 میلیون دلار دارایی دیجیتال را از طریق هک از دست داد. هکر این حمله را از طریق دستکاری قیمت انجام داد و 1 میلیون دلار رمزنگاری از جمله 44.93 RBTC و 211.045 USDT را به دست آورد.

حملات هک مداوم به سیستم عامل های رمزنگاری شده در صنعت رمزنگاری به طاعون تبدیل شده است و سؤالاتی را در مورد اینکه چه کسی بعدی خواهد بود ، می گذارد. این سری هک ها اکوسیستم رمزنگاری را در لبه قرار داده است.

Sovryn در یک پست وبلاگی درباره این خبر اظهار نظر کرد و گفت مهاجمان پروتکل قدیمی Sovryn Borrow/Lend را هدف قرار دادند. این اقدام بر استخرهای وام دهی RBTC و USDT تأثیر گذاشت.

پروتکل Sovryn روی Rootstock (RSK) اجرا می شود. RBTC یک دارایی رمزنگاری شده با بیت کوین است، در حالی که USDT یک استیبل کوین وابسته به دلار است. هر دو RSDT و USDT در Rootstock در گردش هستند. Rootstock یک زنجیره جانبی بیت کوین است که امکان گسترش قراردادهای هوشمند، DApp و افزایش مقیاس پذیری را فراهم می کند.

در طول حمله Sovryn، وجوه با توابع مبادله Sovryn برداشت شد که منجر به حذف بسیاری از توکن‌ها شد. اما Sovryn در تلاش است تا این صندوق را بازیابی کند. سخنگوی Sovryn، ادان یاگو، گفت که توسعه دهندگان یک رویکرد امنیتی چند لایه را در پیش گرفتند و نیمی از وجوه را قبل از برداشت بازیابی کردند.

ادان گفت که این حمله اولین حمله موفقیت آمیز علیه سوروین در دو سال فعالیت خود است. وی در ادامه گفت Sovryn با سیستم های فضل فعال و با ارزش ، پروتکل Defi حسابرسی شده است.

Sovryn توضیح داد که هک از طریق قیمت توکن سودآور Sovryn (iToken) عمل کرد. iToken ها توکن های سودمندی هستند که کاربران در استخرهای وام نگه می دارند. هر زمان که تعامل با یک استخر وام اتفاق بیفتد، قیمت توکن‌های دارای بهره به‌روزرسانی می‌شوند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *