سرقت ۳میلیون دلاری هکرها از استخر استخراج بی‌تی‌سی دات کام

سرقت ۳میلیون دلاری هکرها از استخر استخراج بی‌تی‌سی دات کام

BTC.com، هفتمین استخر بزرگ ماینینگ بیت کوین، گفت که خدمات مالی مشتریانش تحت تاثیر حمله سایبری اخیر 3 میلیون دلاری قرار نگرفته است.

استخر اصلی استخراج ارزهای دیجیتال BTC.com متحمل یک حمله سایبری شده است که منجر به از دست دادن قابل توجه سرمایه شرکت و مشتری شده است.

این حمله در 3 دسامبر رخ داد و مهاجمان حدود 700000 دلار از دارایی های مشتری و 2.3 میلیون دلار از دارایی های شرکت را سرقت کردند. شرکت مادر استخر ماینینگ، BIT Mining Limited، اعلامیه رسمی را در ۲۶ دسامبر اعلام کرد.

BIT Mining و BTC.com این حمله سایبری را به مقامات اجرای قانون در شنژن چین گزارش دادند. مقامات محلی متعاقباً تحقیقاتی را در مورد این حادثه، جمع‌آوری شواهد و درخواست کمک از سازمان‌های مربوطه در چین آغاز کردند. در اطلاعیه آمده است که تلاش‌ها قبلاً به BTC.com کمک کرده است تا برخی از دارایی‌ها را بازیابی کند.

BIT Mining گفت: «شرکت تلاش‌های قابل‌توجهی را برای بازیابی دارایی‌های دیجیتال دزدیده شده انجام خواهد داد.

با وجود این حادثه، BTC.com به اجرای خدمات استخر ماینینگ خود برای مشتریان ادامه می دهد و این شرکت اعلام کرد:

‘BTC.com در حال حاضر کسب و کار خود را به طور معمول انجام می دهد، و جدا از خدمات دارایی دیجیتال، خدمات سرمایه مشتری آن بی تاثیر است.’

BTC.com، یکی از بزرگترین استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال در جهان، خدمات استخراج چند ارزی را برای دارایی های دیجیتال مختلف، از جمله بیت کوین ارائه می دهد.

جدا از خدمات ماینینگ، BTC.com یک مرورگر بلاک چین نیز دارد. شرکت مادر آن، BIT Mining، یک شرکت سهامی عام است که در بورس نیویورک فهرست شده است.

استخر معدن BTC.com هفتم بزرگترین در سراسر جهان است که 2.5 ٪ از کل توزیع استخر معدن را طی هفت روز گذشته و دارای نرخ هش 5.80 exahashes در ثانیه (EH/S) به خود اختصاص داده است. سهم تمام وقت آن بیش از 5 ٪ از کل نرخ هش را تشکیل می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *