سرمایه‌گذارهای فرانسوی از بایننس شکایت کرده‌اند

سرمایه‌گذارهای فرانسوی از بایننس شکایت کرده‌اند

سرمایه‌گذارهای فرانسوی از بایننس شکایت کرده‌اند

سرمایه‌گذارهای فرانسوی از بایننس برای بیش از ۲.۴ میلیون یورو ضرر شکایت کرده‌اند.

بایننس فرانسه و بایننس هولدینگ لیمیتد به دلیل اعمال تجاری گمراه‌کننده و پنهان‌کاری متقلبانه مورد شکایت قرار گرفته‌اند.

طبق گزارش رسانه‌های محلی، بایننس فرانسه و شرکت مادرش Binance Holdings Limited توسط 15 سرمایه‌گذار در فرانسه به دلیل اعمال تجاری گمراه‌کننده و پنهان‌کاری متقلبانه مورد شکایت قرار گرفته‌اند.

در شکایتی که در 14 دسامبر ارائه شد، شاکیان ادعا کردند که بایننس قوانین فرانسه را با تبلیغات و توزیع خدمات رمزنگاری قبل از دریافت ثبت نام از مقامات این کشور نقض کرده است. تنظیم کننده بازار مالی فرانسه، Autorité des marchés financiers، در ماه مه 2022 مجوزی به بایننس به عنوان یک ارائه دهنده دارایی دیجیتال اعطا کرده است. این مجوز به صرافی ارز دیجیتال اجازه می دهد خدماتی مانند نگهداری دارایی ها و تجارت کریپتو ارائه دهد.

گزارش شده است که این شکایت حاوی اسکرین شات هایی است که فعالیت رسانه های اجتماعی بایننس را قبل از مجوز آن نشان می دهد، از جمله یک کانال تلگرامی با نام فرانسوی بایننس. شاکیان همچنین ادعا می کنند که در پی سقوط TerraUSD (UST) بیش از 2.4 میلیون یورو از دست داده اند، در حالی که بایننس این توکن را به عنوان پشتوانه دلار ایالات متحده تبلیغ می کند.

بایننس فرانسه در یک پست وبلاگی به سوالات مربوط به این پرونده پاسخ داد. بر اساس آن، این شرکت در طول دوره مورد بحث هیچ گونه ارتباط تبلیغاتی در فرانسه انجام نداده و خاطرنشان کرده است که «گروه‌های تلگرام تالارهای انجمن جهانی هستند»، بنابراین به کاربران اجازه می‌دهد تا به صورت داوطلبانه کانال ایجاد کرده و به آن بپیوندند.

بایننس همچنین به سوالاتی در مورد تبلیغات استیبل کوین Terra در کشور پرداخت. این شرکت خاطرنشان کرد که ارتباط آن با Binance به عنوان ‘ایمن و نه توکن های اساسی’ ارائه می شود. این صرافی همچنین خاطرنشان کرد که همیشه شامل هشدارهای مربوط به ریسک بازار برای محصولات کریپتو می‌شود و توضیحات خود را بیشتر تقویت کرده است.

همانطور که گزارش شده است، مجموعه ای از رویدادهای دراماتیک در می 2022 منجر به کاهش بی سابقه قیمت توکن LUNA و استیبل کوین مرتبط با آن TerraUSD (UST) شد که برای حفظ برابری الگوریتمی با دلار ایالات متحده طراحی شده بود، اما آن را از دست داد. ثابت شد و به زیر 0.30 دلار سقوط کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + یک =