سرمایه گذاران 1.6میلیارد دلار usdc را به usdt تبدیل کردند

سرمایه گذاران 1.6میلیارد دلار usdc را به usdt تبدیل کردند

سرمایه گذاران 1.6میلیارد دلار usdc را به usdt تبدیل کردند

پس از 10 آگوست، زمانی که Circle، صادرکنندگان USDC، 75000 دلار USDC متعلق به کاربران مرتبط با Tornado Cash را مسدود کردند، مبلغ قابل توجهی به USDT تبدیل شد. همچنین Circle به دلیل اتهامات پولشویی توسط دولت آمریکا تحریم شد.

Circle گفت که این پول را برای مطابقت با قانون تحریم های ایالات متحده مسدود کرده است. اما این تصمیم انتقادات گسترده ای را از سوی بنیادگرایان کریپتو برانگیخت. آنها نگران این بودند که نفوذ شرکت ها، اخلاق حریم خصوصی و تمرکززدایی ارزهای دیجیتال را از بین ببرد.

کل ارزش بازار استیبل کوین USDT تتر با حدود 1 میلیارد دلار افزایش به 67.43 میلیارد دلار در پنج روز پس از مسدود شدن آدرس های کیف پول Tornado Cash توسط Circle رسید.

داده‌ ها نشان می‌ دهد که ارزش کل بازار USDC بیش از 500 میلیون دلار در مدت مشابه کاهش یافته است، که نشان دهنده آن است که باقیمانده در نقل و انتقالات به USDT ممکن است از جاهای دیگر سرچشمه گرفته باشد.

در چهار هفته گذشته، ارزش بازار USDC با 2.3% یا 1.3 میلیارد دلار کاهش به 53.5 میلیارد دلار رسیده. این در مقایسه با افزایش 2.4 درصدی یا 1.57 میلیارد دلاری در کل ارزش بازار USDT در مدت مشابه است.

USDC و USDT هر دو با دلار مرتبط هستند. از زمان راه اندازی USDC در سپتامبر 2018، مرکز اکنون 81 آدرس کیف پول را مطابق با تحریم های دولت ایالات متحده بر شرکت ها، افراد یا گروه های رمزنگاری ممنوع کرده است.

تتر در ماه می مشکلات خاص خود را داشت، زمانی که سرمایه گذاران وحشت زده حدود 7 میلیارد دلار USDT را در عرض چند روز پس از فروپاشی چشمگیر بلاک چین برداشت کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 5 =