یک سال پیش، در 8 می، پس از اینکه ایلان ماسک آن را در اولین نمایش خود در Saturday Night Live (SNL) عرضه کرد، Dogecoin به بالاترین قیمت 0.7376 دلار رسید.  اکنون، میم کوین تقریباً 87 درصد از آن قله تاریخی کاهش یافته است.

قبل از اینکه ماسک میزبان برنامه تلویزیونی معروف آمریکایی باشد، دارایی رمزنگاری مورد علاقه او، Dogecoin، 0.3 دلار معامله می شد.  رئیس تسلا با ذکر این سکه (و همچنین بیت کوین و اتریوم) در SNL قیمت DOGE را به 0.73 دلار رساند.

 ارزش بازار DOGE در آن روز به 93 میلیارد دلار افزایش یافت و تنها در عرض 24 ساعت بیش از 10 میلیارد دلار به دست آورد.  دو سال قبل از آن برابر با ارزش بازار BTC بود.

 در طول این نمایشگاه، ماسک دوج کوین را “وسایل نقلیه مالی غیرقابل توقفی که قراراست جهان را تحت کنترل خود درآورد” نامید.

 او همچنین اشاره کرد که DOGE در سال 2013 به عنوان یک شوخی و تقلید از بیت کوین شروع شد، اما اکنون “به شکلی واقعی در حال پیشرفت است.”  قبل از حضور در تلویزیون، رئیس تسلا هنگام اعلام اولین حضور خود در SNL به شوخی در توییتر خود را “دوج پدر” نامید.

پس از آن، سکه ذکر شده پایین آمد و در اواخر ژوئن به 0.1 دلار رسید و توانست به بالاترین سطح محلی 0.3 دلار در آگوست و اکتبر 2021 بازگردد. توییت های مکرر ایلان ماسک در مورد DOGE، مانند آنچه که او سکه را “مردم” نامید.  ارز، موفق شد قیمت را بالا ببرد اما نه برای مدت طولانی.

 گذشته از آن، در اواخر سال 2021، بسیاری از مشاغل و فروشندگان شروع به پذیرش Dogecoin برای کالاها و خدمات خود کردند.  بخشی از آنها امسال اتفاق افتاد.  در میان کسب‌وکارهایی که DOGE را پذیرفته‌اند، می‌توان به سینماهای زنجیره‌ای ایالات متحده AMC، گوچی، فروشنده پورشه پورشه تاوسون و شرکت سرمایه‌گذاری جهانی Jamestown که بر روی املاک و مستغلات تمرکز دارد، اشاره کرد.

 علاوه بر این، DOGE به عنوان یک روش پرداخت توسط فروشگاه آنلاین دالاس ماوریکس، یک تیم بسکتبال حرفه ای که متعلق به میلیاردر و سرمایه گذار مارک کوبان است، استفاده می شود.

 در زمان نگارش این مقاله، Dogecoin قیمت 0.1133 دلاری دارد که در 24 ساعت گذشته نزدیک به 7 درصد کاهش یافته است.  CoinMarketCap اکنون نشان می دهد که قیمت 84.53 درصد کمتر از بالاترین قیمت تاریخ است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *