سقوط بیت کوین,سقوط اتریوم,سقوط 5 درصدی

سقوط 5 درصدی بیت کوین و اتریوم

بیت کوین و اتریوم 5 درصد در یک ساعت در میان ارقام داغ تورم ایالات متحده سقوط کردند.

ارز های دیجیتال پیشرو، بیت کوین و اتریوم صبح روز سه شنبه پس از چاپ آخرین شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) مقدار قابل توجهی کاهش داشتند.

مدت کوتاهی پس از انتشار اعداد CPI، هر دو بیت کوین و اتریوم سود های زیادی را که در طول هفته به دست آورده بودند از دست دادند.

امروز این شاخص نسبت به مرداد ماه گذشته 8.3 درصد افزایش سبد کالایی را نشان داد. این نشان دهنده افزایش 0.1 درصدی نسبت به ماه ژوئیه است که انتظارات را پشت سر می گذارد و نشان می دهد که ممکن است تورم سرسخت تر از حد انتظار باشد.

بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، پس از افت بیش از 5 درصدی در یک ساعت گذشته، اکنون در حدود 21450 دلار معامله می شود. با این حال، افزایش 8 درصدی هفته گذشته باقی میماند.

بر اساس داده‌ های CoinMarketCap، اتریوم در یک ساعت گذشته بیش از 6 درصد کاهش یافته است و در حال حاضر در حدود 1625 دلار معامله می‌شود.

هر ماه، شاخص قیمت مصرف کننده، هزینه کالاها و خدمات مختلف مانند شیر و ماشین های دست دوم را اندازه گیری می کند. اقتصاد دانان از این ارقام به عنوان شاخصی برای شناسایی تورم استفاده می کنند. اخیراً، اعداد CPI برخی از بالاترین تورم را در ایالات متحده در 40 سال گذشته نشان داده است. آخرین اعداد اوت نیز از این قاعده مستثنی نبودند.

این افزایش، هرچند جزئی، احتمالا به فدرال رزرو چراغ سبز برای ادامه افزایش نرخ بهره، ابزار کلیدی بانک مرکزی برای خنک کردن اقتصاد، خواهد داد. همانطور که فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش می دهد، قرض گرفتن پول گران تر می شود، که می تواند منجر به سرمایه گذاری کمتر، کندی استخدام و در نهایت هزینه کمتر شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *