سم‌ بنکمن فرید از پول آلامدا ریسرچ برای خرید سهام رابین‌هود استفاده کرده است

سم‌ بنکمن فرید از پول آلامدا ریسرچ برای خرید سهام رابین‌هود استفاده کرده است

اسناد دادگاه روز سه شنبه فاش کرد که سام بانکمن-فرید، موسس و مدیر اجرایی سابق صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX.com، از شرکت تجاری خود، Alameda Research، برای خرید سهام اپلیکیشن تجاری Robinhood، وجوه دریافت کرد.

در سوگندنامه ای که به دادگاه عالی کارائیب شرقی ارائه شد، بانکمن-فرید تأیید کرد که او و گری وانگ، بنیانگذار FTX، 546 میلیون دلار آمریکا در ماه های آوریل و می از آلامدا وام گرفته اند.
Bankman-Fried قبلاً استقلال خود را از امور مالی Alameda، یک شرکت تجارت رمزنگاری که در سال 2017 راه اندازی کرد، اعلام کرده بود.
وجوه به Emergent Fidelity Technologies، یک شرکت هلدینگ Bankman-Fried، که 7.6 درصد از سهام رابینهود را در ماه می به دست آورد، رفت.
پس از اینکه Emergent Fidelity Technologies سهام رابینهود را خریداری کرد، آلامدا ظاهراً سهام رابینهود را به عنوان وثیقه برای وام از وام دهنده کریپتو BlockFi در ماه نوامبر تعهد کرد.
BlockFi هفته گذشته شکایتی علیه Emergent Fidelity Technologies برای ادعای مالکیت سهام Robinhood تنظیم کرد. یوناتان بن شیمون و بانکمن-فرید، طلبکاران FTX نیز در تلاش برای به دست آوردن کنترل دارایی ها، شکایت های دادگاهی را ارائه کرده اند.
هفته گذشته، وکلای FTX درخواست کردند که حدود 430 میلیون دلار سهام با توجه به روند قانونی FTX مسدود شود.
جان جی. ری سوم، مدیر عامل جدید FTX در 13 دسامبر به کنگره گفت که صرافی 8 میلیارد دلار از پول مشتریان خود را از دست داد و مدیران شرکت های بانکمن-فرید به دارایی های مشتریان دسترسی پیدا کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *