سم بنکمن فرید قبل از سقوط FTX با مشاور ارشد بایدن ملاقات کرده بود

سم بنکمن فرید قبل از سقوط FTX با مشاور ارشد بایدن ملاقات کرده بود

گزارش های بازدیدکنندگان کاخ سفید نشان می دهد که سام بنکمن فرید، بنیانگذار شرمنده FTX، حداقل چهار بار قبل از فروپاشی FTX با مقامات ارشد کاخ سفید ملاقات کرده است.

طبق گزارش ها، آخرین جلسه از چهار دیدار در 8 سپتامبر بین سام بنکمن فرید، معروف به SBF، و استیو ریچتی، مشاور ارشد جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برگزار شد. آخرین جلسه تاکنون به طور عمومی شناخته نشده است.

این خبر اولین بار روز پنجشنبه توسط بلومبرگ به نقل از منابعی در داخل کاخ سفید آشنا به وضعیت منتشر شد.

علاوه بر دیدار سپتامبر با ریچتی، بانکمن فرید حداقل سه بار دیگر در سال 2022 در کاخ سفید حضور داشت، طبق گزارش‌های بازدیدکنندگان که قبلاً فاش شده بود. اولین این دیدارها در 22 آوریل برگزار شد، در حالی که دیدارهای بعدی در 12 و 13 می انجام شد. دو مورد اول با ریچتی و آخرین با بروس رید، یکی دیگر از دستیاران ارشد رئیس جمهور بایدن برگزار شد.

گزارش های بازدیدکنندگان نشان می دهد که دیگران از جمله برادر SBF گابریل بنکمن-فرید و سایر نمایندگان FTX نیز در جلسات کاخ سفید شرکت کرده اند. بر اساس گزارش‌ها، جلسات بر روی صنعت کریپتو، مبادلات رمزنگاری و همچنین بهداشت جهانی و پیشگیری از بیماری همه‌گیر متمرکز بود.

گابریل بنکمن-فرید رهبری گروه محافظه‌کاری در برابر همه‌گیری را بر عهده دارد که به پیشگیری از همه‌گیری بعدی اختصاص دارد.

یکی از منابع بلومبرگ که نخواست نامش فاش شود، گفت که در هیچ یک از جلسات کاخ سفید درباره مسائل سیاسی بحث نشده است. این منبع در مورد اینکه آیا کمک مالی یا مقررات رمزنگاری در این جلسات مورد بحث قرار گرفته است یا خیر توضیحی نداد.

Bankman-Fried به عنوان یک کمک کننده اصلی به حزب دموکرات شناخته می شود و یک قهرمان عمومی برای مسائل مختلف از تغییرات آب و هوایی گرفته تا سلامت جهانی بوده است. با این حال، پس از فروپاشی مبادله او، او اعتراف کرد که به سیاستمداران جمهوری‌خواه نیز کمک مالی کرده است، اما این کمک‌ها «تاریک» بودند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *