سناتورهای آمریکایی خواستار اطلاعات بیشتر درباره بانک سیلورگیت هستند

سناتورهای آمریکایی خواستار اطلاعات بیشتر درباره بانک سیلورگیت هستند

یک گروه دو حزبی سناتورها از بانک Silvergate، بانکی که به مشتریان ارزهای دیجیتال و فین‌تک خدمات می‌دهد، اطلاعات بیشتری در مورد رفاه مالی فعلی بانک می‌خواهند، در حالی که شرکت را برای مدیریت وجوه FTX و Alameda به عهده می‌گیرد.

سنسور الیزابت وارن، D-Mass نوشت: «مشارکت بانک شما در انتقال وجوه مشتریان FTX به Alameda نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد یک شکست فاحش در مسئولیت بانک شما در نظارت و گزارش فعالیت‌های مالی مشکوک انجام شده توسط مشتریانش باشد. ، جان کندی، R-La.، و راجر مارشال، R-Kan.، در نامه ای به آلن لین، مدیر عامل Silvergate. این گروه از سناتورها به «گزارش‌هایی اشاره می‌کنند که نشان می‌دهد Silvergate انتقال وجوه مشتریان FTX به Alameda را تسهیل کرده است».

وارن و کندی هر دو در کمیته بانکداری سنا حضور دارند، در حالی که مارشال عضو کمیته کشاورزی سنا است که به دلیل نظارت آن کمیته بر کمیسیون معاملات آتی کالا، در حال بحث در مورد قوانین اصلاح مقررات در مورد برخی دارایی های دیجیتال و مبادلات ارز دیجیتال است.

سناتورها به لین می‌نویسند: «آیا می‌دانستید که FTX به مشتریان خود دستور می‌دهد تا به حساب Alameda در بانک شما پول انتقال دهند؟» سناتورها همچنین می‌خواهند بدانند که آیا سیلورگیت چنین تراکنش‌هایی را به شبکه اجرای جرایم مالی معرفی کرده است یا خیر، و چرا تایلر پیرسون، مدیر ارشد ریسک، بانک را ترک کرد.
لین دیروز در نامه ای عمومی به دنبال اطمینان دادن به سرمایه گذاران و مشتریان از سلامت مالی بانک و پیروی از قوانین فدرال بود و گفت که به دنبال مبارزه با اطلاعات نادرست منتشر شده توسط فروشندگان کوتاه مدت و سایر فرصت طلبان پس از سقوط FTX است. سهام این بانک تقریباً نیمی از ارزش خود را در ماه پس از شکست مشتری با سابقه خود از دست داد.

هفته گذشته، وارن از خطرات درگیر شدن شرکت های رمزنگاری با سیستم بانکی صحبت کرد. بانک سیلورگیت از زمان تأسیس، یکی از مراکز مهم در ایالات متحده برای شرکت‌ های ارز دیجیتال بوده است که به دنبال دسترسی به حساب‌های بانکی فیات هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *