سهام تسلا در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با بیت کوین و اتریوم افت بیشتری داشته است

سهام تسلا در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با بیت کوین و اتریوم افت بیشتری داشته است

سهام تسلا در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با بیت کوین و اتریوم افت بیشتری داشته است

با توجه به اینکه بازار ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات خود مشهور است، بسیاری از سرمایه گذاران سنتی در سهام، اوراق قرضه و فلزات گرانبها از دارایی های دیجیتال در سال 2022، به ویژه در شرایط نامطمئن بازار اقتصادی، دوری کردند.

با این حال، قیمت یکی از پرمعامله‌ترین شرکت‌ها در بازار سهام، سازنده خودروهای الکتریکی (EV) تسلا (NASDAQ: TSLA)، بیش از ارزش دو ارز دیجیتال بزرگ بر اساس ارزش بازار در سال 2022، بیت‌کوین (BTC) کاهش یافته است. و اتریوم (ETH).

میشائل ون د پوپ، تاجر تمام وقت و مدیر عامل و بنیانگذار Eight Global، تاکید کرد که ‘یک راهپیمایی امدادی در نزدیکی است’ و ‘احتمالاً شخصی است که شورت را می بندد و معامله را معکوس می کند.’ جالب توجه است که در 27 دسامبر، او خاطرنشان کرد. مناطق کلیدی او برای تماشا:

‘من در این مناطق به دنبال چاقو گیر در $TSLA هستم. اگر منطقه بین 100 تا 110 دلار باقی بماند، احتمالاً کمی تسکین در اطراف است.

حتی در حالی که بسیاری از شرکت‌ها در طول این بیماری همه‌گیر با مشکل مواجه بودند، فینبولد خاطرنشان کرد که تسلا یکی از سهام‌های با بهترین عملکرد بود زیرا تمرکز سرمایه‌گذاران به سمت فناوری معطوف شد. از آنجایی که اقتصاد در مواجهه با عدم قطعیت مداوم تلاش می کند تا قدرت خود را جلب کند، ارزش بازار تسلا از ابتدای سال 2022 به طور پیوسته در حال کاهش بوده است.

داده‌های جمع‌آوری‌شده و محاسبه‌شده توسط Finbold در 26 دسامبر نشان می‌دهد که در سه‌ماهه چهارم سال 2022، ارزش بازار تسلا به 388.87 میلیارد دلار رسید که نشان‌دهنده کاهش 52.87 درصدی یا 436.32 میلیارد دلاری نسبت به ارزش 825.19 میلیارد دلاری ثبت‌شده در اول اکتبر است.

در سه ماه آخر سال 2022، زیان ارزش بازار تسلا به 436.32 میلیارد دلار رسید که بیشتر از مجموع ارزش بازار 10 رقیب برتر آن بود.

در سه ماهه چهارم سال 2022، مجموع ارزش بازار تمام سازندگان خودروهای الکتریکی رقیب 280.78 میلیارد دلار بود. در نتیجه، ضرر ارزش بازار سه ماهه چهارم تسلا در سال 2022، 55.39 درصد بیشتر از مجموع زیان ده شرکت بزرگ رقیب خودروهای برقی بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 2 =