سود گرجستان در کوین بیس

سود صد برابری کاربران کوین بیس در گرجستان

در گرجستان، معامله‌گرانی که از یک اشکال قیمتی چند ساعته سود برده‌اند، حساب‌ های بانکی خود را قفل کرده‌اند و صرافی می ‌خواهد پول خود را پس بگیرد.

کوین ‌بیس پس از اینکه متوجه شد تعداد زیادی از معامله ‌گران در گرجستان ۱۰۰ برابر نرخ مورد نظر بازار ارزهای دیجیتال را نقد کرده‌اند، به دنبال بازپس‌ گیری وجوه از حساب ‌های بانکی است.

به گفته یکی از منابع آگاه، کاربران کوین بیس در سراسر کشور اروپایی توانستند از نرخ ارز اشتباهی در جفت ارزهای رمزنگاری شده به لاری گرجستان (GEL) سوء استفاده کنند.

یک اشتباه در یک ارائه دهنده شخص ثالث به دلیل یک نقطه اعشار نادرست تا هفت ساعت منجر به افزایش نرخ ارز شد. این به بیش از 900 معامله گر مستقر در گرجستان اجازه داد تا رمزنگاری های مختلف را به GEL بفروشند، و در برخی موارد، هزاران دلار خالص بیش از حد مجاز بود.

در اواخر آگوست، قیمت کریپتوها به پول ملی گرجستان به جای 2.90 لاری، 290 لاری بود. یکی از سخنگویان Coinbase گفت که نقطه اعشار از دست رفته به دلیل یک مشکل فنی شخص ثالث بوده است.

کاربران گفتند که برخی از معاملات، که باید حدود 150 دلار به دست می‌آمدند، به مبلغ 15000 دلار در کوین‌ بیس انجام شد و درآمد حاصل از آن به حساب‌ های بانکی شخصی برداشت شد.

میانگین حقوق در گرجستان حدود 4200 دلار در سال است، به این معنی که برخی از کاربران کوین بیس بیش از سه برابر میانگین ملی خود سود می برند. برآورد های یک جامعه تجاری گرجستانی، ضرری برای کوین بیس بین 14 تا 140 میلیون دلار نشان می دهد، اگرچه کوین بیس این ادعا را رد کرد.

مدت کوتاهی پس از برداشت وجوه مربوطه از کوین‌ بیس، گرجستانی ‌ها گفتند که از مؤسسات مالی خود اطلاعیه‌ ای دریافت کرده‌اند که به آنها توصیه می ‌کرد حساب‌ های بانکی ‌شان و کارت‌ های نقدی ویزا مرتبط با آن مسدود شده است.

در پیام متنی بانک به مشتریان نوشته شده: «سلام، ما تراکنش‌ های شما با کوین ‌بیس را مشکوک علامت‌ گذاری کرده ‌ایم و تمام حساب ‌ها و کارت ‌های شما را قفل می ‌کنیم.» در پیامی دیگر به کاربران آمده است:«لطفاً توجه داشته باشید که کوین بیس ممکن است درخواست بازگرداندن وجوه کند. متاسفیم.»

یکی از منابع نزدیک به این موضوع گفته است حداقل دو بانک داخلی در انجماد وجوه دست داشته اند، البته نه به دستور کوین بیس. یک بانک محلی با استناد به قوانین حریم خصوصی گرجستان از اظهار نظر خودداری کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *