سولانا دچار یک قطعی بزرگ دیگر شد

سولانا دچار یک قطعی بزرگ دیگر شد

بر اساس داده‌ های سولانا، یک گره پیکربندی نادرست باعث شد که شبکه Solana پردازش تراکنش‌ها را متوقف کند و در روز جمعه آفلاین شود، چهارمین قطعی بزرگ برای بلاک چین محبوب از ژانویه، زمانی که یک رشته قطعی جزئی در بیشتر آن ماه داشت.

این قطعی یک سال پس از یک قطعی تقریباً 18 ساعته در سپتامبر گذشته رخ می دهد. در همین حال، زمستان کوبنده کریپتو باعث شده است که SOL، سکه شماره 9 از نظر ارزش بازار، 81 درصد در سال 2022 کاهش یابد.

در ساعت 7:01 بعد از ظهر جمعه شب به وقت شرق، سایت Solana Status، که توسط بنیاد سولانا اداره می‌شود، پست کرد که شبکه عملکرد ضعیفی را تجربه می‌کند و توسعه دهندگان Solana در حال کار بر روی تشخیص این مشکل هستند. مدت کوتاهی پس از آن، سولانا پست کرد که شبکه در حال تجربه قطعی است و تراکنش ها را پردازش نمی کند.

به نظر می رسد یک گره با پیکربندی نادرست باعث ایجاد یک پارتیشن غیرقابل بازیابی در شبکه شده است.

آنها بیشتر برای رمزگشایی از طریق DM توییتر ترجمه کردند: «یک اعتبار سنجی یک نمونه اعتبارسنجی تکراری را اجرا می کرد. به این معنی که وقتی نوبت آنها بود که یک بلوک را تولید کنند، از هر نمونه یکی را برای همان شکاف تولید کردند، بنابراین برخی از اعتبارسنجی‌ ها یک بلوک را دیدند، برخی دیگر، سپس نتوانستند به توافق برسند که کدام یک درست است.»

Stakewiz گفت که پایگاه کد Solana باید مشکل را حل می کرد، اما به دلایلی نامعلوم، باعث ایجاد یک پارتیشن یا فورک غیرقابل بازیابی شد. آنها بر این باورند که پیکربندی نادرست یک تصادف بوده است، احتمالاً راه اندازی شکست گره با شکست مواجه شده است. توسعه دهندگان شبکه اصلی Solana را در آخرین شکاف تایید شده، 153139220، مجددا راه اندازی کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *