شاخص ترس و طمع بازار ارزهای دیجیتال به کمترین میزان خود در ۳ سال اخیر رسید


شاخص ترس و طمع معروف Alternative.me به پایین ترین حد از اواسط سال 2019 رسیده است و به ارزش 8 رسیده است که بازارها از مارس 2020 شاهد آن نبوده اند.

 چنین افت شدید یک اندیکاتور ممکن است باعث ترس بیشتر سرمایه گذاران شود، اما در واقع نباید نگران کننده باشد زیرا ممکن است به عنوان اندیکاتور پایین عمل کند.  چنین افت شدید این اندیکاتور بیشتر ناشی از افزایش نوسانات بیت کوین و افت 100 درصدی آلت کوین لونا بود که قبل از سقوط 30 میلیارد دلار ارزش بازار داشت.

ترس شدید را می توان در واقع نشانه ای از تسلیم شدن در آینده یا قبلاً رخ داده در نظر گرفت زیرا این اندیکاتور هم احساسات و هم معیارهای بازار را برای تعیین احساسات معامله گران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال دنبال می کند.

 شاخص ترس و طمع اغلب برای تعیین وضعیت های فروش بیش از حد/خرید بیش از حد در بازار استفاده می شود، ترس افراطی نشان دهنده بازار بیش فروش و طمع افراطی یک بازار بیش از حد خرید است.

 به گزارش Alternative.me، این شاخص در حال حاضر نوسانات، حرکت بازار، رسانه های اجتماعی، تسلط و روندها را اندازه گیری می کند.  نوسانات و حرکت بازار به صورت حجمی بیشترین تأثیر را بر شاخص دارند.

روندها، رسانه های اجتماعی و نظرسنجی های متوقف شده در حال حاضر بیشتر بر احساسات اجتماعی معامله گران و سرمایه گذاران تأثیر می گذارند و ممکن است وضعیت بازار را به درستی نشان ندهند.

 در زمان انتشار، بیت کوین به بالای 30000 دلار بازگشت، که همچنان در صورت افزایش ناگهانی قدرت خرید، آن را برای بازگشت احتمالی مناسب می‌سازد.  اما علیرغم کاهش فشار فروش، بیت کوین به تثبیت در اطراف حمایت بدون هیچ حرکت نوسانی در هفت روز گذشته ادامه می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =