این پروژه در سال 2018 آغاز شد، زمانی که بازار ارزهای دیجیتال چیزی بسیار متفاوت از آنچه امروز می بینیم بود.  ترون همچنان روندهای تازه پدید آمده را دنبال می کند و روزانه از مقدار سکه هایی که از طریق مکانیسم سوزاندن از گردش خارج می شوند، گزارش می دهد.

 همانطور که حساب رسمی انجمن Tron گزارش می دهد، شبکه بیش از 125 میلیون سکه سوزانده است زیرا انتشار TRX در قیمت منفی 120 میلیون، به ارزش تقریبی 10 میلیون دلار باقی می ماند.

 همانطور که USDD Stablecoin توسط Tron Network معرفی شد، بلاک چین اکنون به لطف مکانیسم مبادله دلخواه در هسته استیبل کوین، که عمدتاً از طرح حفظ UST Terra تقلید می کند، انتظار نرخ سوزی بیشتری دارد.

 با مینت هر USDD، یک دلار TRX سوزانده می شود، که عرضه USDD را افزایش می دهد.  با افزایش و کاهش عرضه، ترون می تواند قیمت استیبل کوین را در 1 دلار کنترل کند.

 آیا این مکانیسم قابل اعتماد است؟

 استیبل کوین Terra، UST، بدون هیچ مشکلی در بازار کار می کرد تا اینکه افت بیت کوین به زیر 35000 دلار باعث وحشت در بازار ارزهای دیجیتال و افزایش جریان خروجی از UST در Anchor شد.

 با افت شدید نقدینگی خروج، UST برای لحظه ای پیوند خود را از دست داد و باعث شد که قیمت استیبل کوین به زیر 1 دلار کاهش یابد، که اکنون قابلیت اطمینان کل مکانیزم متکی بر هسته استیبل کوین USDD را زیر سوال می برد.

از طرف دیگر، این طرح باید بر عملکرد TRX در بازار ارزهای دیجیتال تأثیر مثبت بگذارد.  این سکه بیشتر از روندهای عمومی صنعت پیروی می کند و از نوامبر 2021 حدود 50 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

 پس از انتشار USDD، TRX بیش از 30 درصد رشد کرد و اکنون با قیمت 0.08 دلار معامله می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *