شبکه لایتنینگ بیت کوین با ۴,۰۰۰ بیت کوین پشتیبانی می‌شود


شبکه لایتنینگ به نقطه عطف ظرفیت عمومی 4000 بیت کوین (BTC) رسید، به این معنی که ارزش 120 میلیون دلاری برای پرداخت های همتا به همتا آماده است.

 شبکه لایتنینگ برای اولین بار در آگوست 2020 سد 1000 بیت کوین و در ژوئیه 2021 سد 2000 بیت کوین را شکست. ظرفیت در مدت 18 ماه دو برابر شده است.

دنیل اسکات، مدیر عامل CoinCorner به کوین تلگراف گفت: «با ظرفیت لایتنینگ برای شروع، رشد آهسته و ثابتی داشتیم، اما از ژانویه 2021، این افزایش قوی بوده است».

 دنی بروستر، مدیر عامل صرافی بیت کوین Fast Bitcoins مستقر در بریتانیا، به کوین تلگراف گفت که ظرفیت شبکه لایتنینگ «احتمالاً مدت‌ها پیش از 4K گذشت و معیارهای کانال خصوصی در دسترس عموم نبود».

 با این گفته، رشد مداوم شروعی عالی برای شبکه لایتنینگ بوده است و من پیش‌بینی می‌کنم که تا زمانی که همه ذینفعان، از توسعه‌دهندگان گرفته تا کارآفرینان سازنده کسب‌وکار، به پیشروی خود ادامه دهند، در آینده نیز ادامه خواهد یافت.»

 یک پروتکل پرداخت لایه 2 که بر روی لایه پایه بیت کوین ساخته شده است، شبکه لایتنینگ امکان نهایی شدن تراکنش های آنی را فراهم می کند.  در ویدیوی زیر، Paco de la India – یک مسافر جهان با بیت کوین – با استفاده از شبکه لایتنینگ یک شلوارک از بیت کوینر خورخه مستقر در موزامبیک می خرد:

 جیمز چک، تحلیلگر اصلی Glassnode، به کوین تلگراف گفت: “به نظر می رسد گسترش شبکه لایتنینگ بیت کوین از مرحله “بی پروا” خارج شده و به آزمایش مناسب توسط پذیرندگان اولیه تبدیل شده است.”

 با بهبود طراحی کیف پول و تجربه کاربر، پیچیدگی‌های بیشتری را می‌توان برطرف کرد و شبکه رشد خواهد کرد.  رشد مداوم ظرفیت عمومی لایتنینگ و تعداد کانال ها بازتابی از این رای اعتماد رو به رشد و استفاده رو به رشد است.

 اسکات موافقت کرد و به اشتراک گذاشت که روند مثبت احتمالاً ادامه خواهد یافت “در حالی که شرکت های بیشتری از لایتنینگ استفاده می کنند و ما شاهد به ثمر نشستن موارد استفاده بیشتر هستیم.”

 «به نظر می‌رسد تأثیر پذیرفتن بیت‌کوین السالوادور نقطه عطفی برای لایتنینگ بوده است، به آن اطمینان می‌دهد و یک مورد استفاده در دنیای واقعی را اثبات می‌کند».

 طبق داده‌های 1ML، میانگین و میانگین هزینه تراکنش برای ارسال ساتوشی (کوچک‌ترین ارزش بیت‌کوین) از طریق لایتنینگ بسیار کمتر از 0.01 دلار است، که ثابت می‌کند به عنوان فناوری پرداخت به خوبی عمل می‌کند.

 بروستر نتیجه می گیرد، این یک شروع عالی است اما راه طولانی در پیش است.  واقعاً هنوز زود است!»

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =