چگونه شت کوین ها را بشناسیم و سود کنیم؟!

از شت کوین ها چه میدانید؟

شت کوین چیست ؟

مقدمه

در این مطلب، قرار است که در مورد مفهوم شت کوین صحبت کنیم. اما قبل از آن لازم است که مقدمه ای کوتاه از کریپتوکارنسی ها (رمز ارزها)، بیان شود. به احتمال زیاد، شما هم مثل بسیاری از افراد جامعه، دنیای ارزهای رمزنگاری شده را با بیت کوین می شناسید. بیت کوین، اولین رمز ارز معرفی شده بود که حدود دو دهه قبل شروع به کار نمود و در طول این مدت به خوبی رشد کرده و همواره محبوبیت خودش را در جایگاه نخست کریپتو کارنسی ها حفظ کرده است. جالب است بدانید که پس از بیت کوین، رمز ارز های بسیاری ایجاد شده اند که تعداد آنها بالغ بر هزاران نوع میباشد. البته، این بازار به همین جا ختم نشده و روز به روز ارز ها و امکانات جدید تری بر آن افزوده می‌شود. در بازار رمز ارزها، قیمتها مرتباً در حال تغییر میباشد. از این رو، علیرغم ریسک بالا و افت قیمت‌ها، احتمال سودهای فراوانی نیز وجود دارد که ممکن است توجه هر شخصی را به خودش جلب نماید.

از شت کوین ها چه میدانید؟
از شت کوین ها چه میدانید؟

شت کوین چیست؟

همانطور که گفتیم، رمز ارز های بسیاری وجود دارند که هر روزه بر تعداد آنها افزوده هم می‌شود. اصطلاحات متنوعی در این عرصه وجود دارند. مانند: آلت کوین، شت کوین و…؛ به طور کلی، تمامی رمز ارز هایی که پس از بیت کوین به وجود آمده‌اند را آلت کوین می‌نامند. اما شت کوین چیست؟ در تعریفی ساده می‌توان گفت: شت کوین، به آن دسته از آلت کوین هایی گفته می شود که ارزش قیمتی پایینی دارند. ضمن اینکه ممکن است حقیقی نباشند و هدف خاصی را دنبال نکنند. در واقع، قیمت پایین شت کوین می‌تواند عاملی گول زننده برای سرمایه‌گذاران باشد. حتی ممکن است، ارزش آنها به طور قابل توجهی افزایش یابد ولی در طولانی مدت ضررهای بسیاری را به دنبال داشته باشند. البته، این بدان معنا نیست که همگی آنها بی ارزش و کلاهبرداری باشد، بلکه می توان با تحقیقات بیشتر به سود های خوبی از آنها دست یافت. در مجموع، شت کوین ها اکثراً برای سرمایه گذاری کوتاه مدت مناسب هستند که البته آن هم بایستی با تحلیل های تخصصی انجام گیرد. اگر شما هم مایل به فعالیت در بازار رمز ارزها هستید و دوست دارید از شت کوین بیشتر بدانید، ادامه این مطلب را دنبال کنید.

شت کوین ها چگونه به وجود می آیند؟

ایجاد نمودن شت کوین ها چندان کار دشواری نیست؟! به خصوص برای افرادی که به علوم کامپیوتر و برنامه نویسی آشنایی داشته باشند. بهتر است بدانید که با استفاده از فناوری بلاکچین، این امکان برای هر فردی وجود دارد که ارز رمزپایه و توکن مورد نظر خودش را ایجاد کند. با این حال، یک رمز ارز زمانی می‌تواند ارزش خودش را حفظ کند و ارتقا دهد که هدف خاصی داشته باشد. به عبارتی دیگر، بایستی نیازی واقعی را برطرف سازد و کاربردی باشد. به عنوان مثال، بتوان برای خریدهای روزانه از آن استفاده نمود و یا اینکه در معاملات بین دولت‌ها و کشورها کاربرد داشته باشد و…؛

چطور، شت کوین ها را بشناسیم؟
چطور، شت کوین ها را بشناسیم؟

چگونه شت کوین ها را تشخیص دهیم؟

در اینجا، برخی از پارامترهای مهم برای تشخیص انواع شت کوین را به فهرست میکنیم:

_ ارزش پایین و قیمت نجومی: پایین بودن قیمت رمز ارز، می‌تواند یکی از نشانه‌های شت کوین بودن آن باشد. ولی این مسئله به صورت قطعی و صد در صد نیست. برخی از تحلیلگران معتقدند که هرچه قیمت رمز ارز بالاتر باشد آن ارز اعتبار بیشتری دارد. در حالیکه این باور هم درست و مطمئن نمی باشد. به زبان عامیانه می‌توان گفت که هر گرانی قیمتی، نشان از کیفیت بهتر نیست. همانطور که سوابق بازار نشان داده است، افزایش قیمت شت کوین ها فقط یک حباب بوده که پس از ترکیدن، سرمایه‌گذاران بسیاری را با ضرر همراه میکند.

_ مبهم بودن آنها: در حقیقت، رمز ارزها غیر متمرکز هستند و بر خلاف ارز های سنتی، توسط نهاد خاصی اداره نمی شود. بلکه توسط افراد مختلف در سراسر جهان تولید و منتشر می گردند. بنابراین، بایستی در خرید آنها دقت بیشتری به خرج دهیم. عاقلانه تر این است که قبل از خرید شت کوین، اطلاعات کافی از سازنده آن ارز به دست آوریم. همینطور، مشخصات تماس و برقراری ارتباط را بیابید. در این صورت میتوان با آگاهی بیشتری از واقعی بودن و اعتبار آن اطمینان حاصل کرد. پس، سعی کنید به ارزهایی که اطلاعاتی پنهان دارند و در بین افراد شناخته شده نیستند، اعتماد نکنید و در مورد آنها بیشتر تحقیق نمایید.

_ شیلینگ: این اصطلاح، زمانی به کار میرود که افراد مشهور (مانند: بازیگران سینما و ورزشکاران و…) در مورد یک ارز به تبلیغ می پردازند. معمولاً، بخش عمده‌ای از این گونه تبلیغات از طریق فضای مجازی انجام می گیرد. باید گفت که برای تشخیص شت کوین ها، فقط به این تبلیغات تکیه نکنید، بلکه خودتان نیز به تحلیل و بررسی بپردازید تا نتیجه بهتری برای خرید ارز دیجیتال بدست آورید.

_ مدعی حل مشکل هستند: بسیاری از انواع شت کوین ها ادعا می‌کنند که میخواهند مشکلی را حل کنند. اما، در عمل که بررسی میکنید، آن مشکل وجود خارجی ندارد! استفاده از این ادعاهای پوچ یکی از روش‌های کلاهبرداران برای جذب سرمایه گذاران می باشد.

_ تاریخچه کوین و سن آن را بررسی کنید: علاوه بر این که مشخصات سازنده را تحقیق میکنید، بررسی نمایید که ارز مورد نظر در چه زمانی به وجود آمده است. همچنین، میزان سرمایه ای که جذب نموده و نوسانات آن را مد نظر قرار دهید. بررسی کنید که آیا در مدت ظهور خودش، به اهدافی که داشته رسیده است یا خیر؟

برترین شت کوین ها

شت کوین های برتر کدامند؟

همانطور که دانستیم، یکی از ویژگیهای مهم شت کوین، این است که ارزش پایینی دارد.  این ویژگی، در حالی که سرمایه گذاری در ارز هایی مانند بیت کوین و اتریوم هزینه بر است، بسیار جذاب می باشد. از طرفی دیگر، سرمایه گذاری کوتاه مدت بر روی ارزهای شت کوین، ممکن است که موجب سودهای نجومی شود. اما، سوال اینجاست که شت کوین های آینده دار کدامند؟ قطعاً و با توجه به مسائلی که بیان شد، نمی توان پاسخ دقیق و بدون ریسک را ارائه کرد. ولی با نظر به اینکه برخی از شت کوین ها عملکرد بهتری داشته اند، میتوانیم تعدادی از آنها را به صورت زیر بیان کنیم. در واقع، احتمال خوبی وجود دارد که این رمز ارزها در آینده پیشرفت مطلوبی داشته باشند که اسامی آنها عبارتند از: دوج کوین، ElonGate، shibatoken، safemoon، venus، مونرو، ایاس(EOS)، اومیسگو و…؛

مجدداً یادآوری می کنیم که سرمایه‌گذاری در هر کدام از رمز ارزها، نیاز به تحقیقات بیشتر شما دارد و اینکه می توانید با مراجعه به وب سایت هایی مانند coinmarketcap و پیگیری وضعیت بازار، شت کوین های برجسته دیگری را بیابید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =