استراتژی بیت کوین السالوادور

شکست استراتژی بیت کوین السالوادور به اعتقاد 80% از شهروندان کشور

تقریبا 80 درصد از شهروندان السالوادور معتقدند که استراتژی بیت کوین این کشور شکست خورده است.

تنها کمی بیش از یک سال پس از اینکه السالوادور به اولین کشور در جهان تبدیل شد که بیت کوین (BTC) را به عنوان یک ارز قانونی پذیرفته است، به نظر می رسد این سیاست در میان اکثر ساکنان محبوبیت نداشته باشد.

به طور خاص، تحقیقات دانشگاه آمریکای مرکزی (UCA) نشان می دهد که حدود 77 درصد از ساکنان السالوادور معتقدند که پذیرش بیت کوین شکست خورده است، بارونز در 18 اکتبر گزارش داد.

جالب توجه است، این مطالعه نشان می‌دهد که علی‌رغم تلاش‌های دولت برای محبوبیت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال، ۷۵.۶ درصد از ساکنان خاطرنشان کردند که در سال ۲۰۲۲ که بازار عمومی دارایی‌های دیجیتال به طور قابل‌توجهی سقوط کرد، هرگز از دارایی‌های دیجیتال استفاده نکرده‌اند.

علاوه بر این، با انباشت فزاینده بیت کوین رئیس جمهور 77Nayib Bukele درصد دیگر از پاسخ دهندگان معتقد بودند که دولت باید از هزینه های عمومی برای خرید بیت کوین خودداری کند.

آندریو اولیوا، رئیس دانشگاه UCA، گفت: «آیا غیرمحبوب‌ترین اقدام دولت (پرداخت قانونی بیت‌کوین است)، در بیشترین انتقاد قرار گرفته است.»

در اتخاذ این سیاست، یکی از اهداف السالوادور تسهیل ارسال حواله به کشور برای فرار از بانک های سنتی بود. قابل توجه است که حواله‌ها در اقتصاد کشور مرکزی هستند و حدود یک چهارم تولید ناخالص داخلی السالوادور را تشکیل می‌دهند.

با این حال، داده های بانک مرکزی سالوادور در سپتامبر امسال نشان داد که کمتر از 2 درصد از کل حواله ها مربوط به ارزهای رمزنگاری شده است.

السالوادور در اوج روند صعودی این دارایی به بیت کوین وارد شد که در اکتبر سال گذشته به بالاترین قیمت خود یعنی تقریباً 69000 دلار رسید. با این حال، پس از اصلاح قابل توجه بیت کوین در سال 2022، السالوادور در بحبوحه درخواست‌های فزاینده مبنی بر معکوس کردن این سیاست از سوی دولت، با زیان‌هایی مواجه شد که رئیس جمهور بوکله همچنان سرپیچی کرده است. طبق گزارشات استراتژی بیت کوین این کشور به طور کلی هنوز شروع نشده بود، زیرا دولت این کشور را به عنوان یک هاب جهانی ارز دیجیتال بازاریابی می کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *