صرافی dYdX به بلاک چین مبتنی بر کازماس منتقل می‌شود

dydx

روز پنجشنبه، پلتفرم مشتقات رمزنگاری dYdX، که در حال حاضر بر روی لایه ۲ اتریوم ساخته شده است، اعلام کرد که برای به‌روزرسانی نسخه ۴ خود به یک بلاک چین مستقل بر اساس Cosmos SDK و اجماع اثبات سهام Tendermint منتقل می‌شود.  این شرکت از تمرکززدایی و عملکرد بلاک چین Cosmos به عنوان دلایلی برای “بهترین مناسب” برای ساخت dYdX برای نسخه 4 نام می برد.

 در حال حاضر، پروتکل dYdX موجود، حدود 10 معامله در ثانیه و 1000 ثبت سفارش و لغو سفارش را در هر ثانیه پردازش می‌کند، با هدف مقیاس‌پذیری به مقادیر بالاتر.  با این حال، این شرکت می‌گوید که نه راه‌حل‌های لایه 1 و نه لایه 2 اتریوم نمی‌توانند الزامات آن را برای سرعت توان برآورده کنند و در عین حال نیاز 100 درصدی خود را برای عدم تمرکز تا پایان سال برآورده کنند.

 همه کدهای dYdX منبع باز خواهند بود و خود پروتکل بر روی شبکه‌های بدون مجوز باز اجرا می‌شود و هیچ سرویسی توسط نهاد والد dYdX Inc. اجرا نمی‌شود. همه اعتبار‌دهنده‌ها و اپراتورهای گره نرم‌افزار گره اصلی را اجرا می‌کنند، که اجماع و خارج از زنجیره را مدیریت می‌کند.  تطبیق دفترچه سفارش، سپرده گذاری، انتقال، برداشت و اوراکل قیمت.  علاوه بر این، معامله‌گران برای معامله نیازی به پرداخت هزینه‌های گاز ندارند، بلکه فقط هزینه‌هایی برای معاملات انجام شده مشابه معاملات dYdX v3 و صرافی‌های متمرکز پرداخت می‌کنند.  سپس هزینه ها به عنوان پاداش بین اعتبارسنجی ها و سهامداران توزیع می شود.

علاوه بر این، dYdX با استفاده از پروتکل ارتباطات بین بلاک چینی Cosmos به دنبال پل زدن زنجیره‌های بلوکی است.  به این ترتیب، dYdX می‌تواند دارایی‌های دیجیتال مانند استیبل کوین‌ها را مستقیماً از سایر زنجیره‌های ایمن در Cosmos پل کند.  اولویت‌های اصلی در توسعه شامل انتقال وثیقه برای تجارت از/به بلاک چین‌هایی مانند اتریوم و همچنین صرافی‌های متمرکز است.  از زمان آغاز به کار آن در فوریه گذشته، این پروتکل بیش از 626.6 میلیارد دلار از حجم معاملات مشتقات دارایی دیجیتال را پردازش کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =