صعود ارزش ریپل

صعود ارزش ریپل در برد در برابر SEC

پس از یک نبرد حقوقی طاقت فرسا دو ساله، ممکن است به زودی گرد و غبار در پرونده ریپل توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) فروکش کند.

در آخرین پرونده دادگاه، آزمایشگاه ریپل و دو مدیر ارشد از دادگاه خواسته اند که یک حکم خلاصه به نفع آنها صادر کند و مدعی شده اند که SEC نتوانسته ادعای خود را بر علیه آنها مطابق قانون ثابت کند.

در این طرح، متهمان استدلال می‌کنند که SEC در ارائه شواهد کلیدی پشتیبان ادعاهایی مبنی بر اینکه تمام XRP یک قرارداد سرمایه‌گذاری با ریپل بوده و بنابراین یک اوراق بهادار تحت قوانین اوراق بهادار فدرال است، ناکام مانده است.

با استناد به تصمیم 75 ساله در پرونده SEC علیه W. J. Howey، متهمان اظهار داشتند که دادگاه عالی معنای اصطلاح قانونی ‘قرارداد سرمایه گذاری’ را با تنظیم سه عنصر کلیدی حل کرده است.

اول، قرارداد سرمایه‌گذاری باید شامل قراردادی بین یک مروج و یک سرمایه‌گذار باشد که حقوق سرمایه‌گذار را برای سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند. ثانیاً، آن قرارداد باید تعهدات پس از فروش را به مروج تحمیل کند تا اقدامات خاصی را به نفع سرمایه گذار انجام دهد. ثالثاً، این قرارداد باید به سرمایه گذار این حق را بدهد که در سود حاصل از تلاش های مروج برای ایجاد بازده استفاده از وجوه سرمایه گذار سهیم شود. به گفته متهمان، SEC نتوانسته است هر سه مورد را ثابت کند.

متهمان همچنین ادعا کردند که SEC نمی تواند به طور قانونی دامنه نظارتی خود را به تراکنش های XRP که در مبادلات ارزهای دیجیتال خارجی یا خارج از محدوده قلمرو قوانین اوراق بهادار ایالات متحده رخ می دهد، گسترش دهد.

علاوه بر این، آنها اختیارات SEC را در مورد دارایی های رمزنگاری شده زیر سوال بردند و استدلال کردند که قانون اوراق بهادار اختیار تنظیم کننده را به پلیس غیر اوراق بهادار نمی دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *