ضرر 1.2 میلیاردی Acala

Acala به آخرین پروتکل DeFi تبدیل شده است که مورد حمله قرار گرفته چرا که هکرها 1.2 میلیارد دلار آمریکا را استخراج می کنند.

مرکز مالی غیرمتمرکز (DeFi) آکالا پولکادوت روز یکشنبه مورد حمله بزرگی به استخر نقدینگی تازه راه‌اندازی خود قرار گرفت. این اکسپلویت به هکر اجازه می دهد تا بیش از 1.2 میلیارد دلار آمریکا، استیبل کوین پروژه، ضرب کند.

مدت کوتاهی پس از هک، تیم Acala کاربران را در توییتر به‌ روزرسانی کرد و اشاره کرد که این سوءاستفاده از «پیکربندی نادرست استخر نقدینگی» سرچشمه گرفته است. طبق پروژه، پیکربندی نادرست اکنون اصلاح شده است.

Acala فعالیت های زنجیره ای را تعلیق می کند.

داده های Onchain نشان می دهد که بیشتر استیبل کوین های ضرب شده هنوز در حساب Acala هستند. مهاجم بخش کوچکی از استیبل کوین ها را با توکن بومی Acala ACA و چهار توکن دیگر مبادله کرد. در حال حاضر، این حساب دارای حدود 1.27 میلیارد دلار دلار آمریکا بود که بیش از 99 درصد از توکن های ضرب شده را نشان می دهد.

در حالی که جامعه Acala هنوز تصمیم نهایی را در مورد این اکسپلویت نگرفته است، تیم اشاره کرد که حساب‌ های مربوط به انتقال توکن‌ها را به حالت تعلیق درآورده است.

بر اساس این پروژه، فعالیت های زنجیره ای مانند مبادله و پیام های زنجیره ای نیز تا اطلاع ثانوی برای سایر کاربران متوقف شده است. این پروتکل خاطر نشان کرد که پالت اوراکل آن نیز به حالت تعلیق درآمده است، بنابراین کاربران نباید نگران انحلال اجباری باشند.

اگرچه Acala پیکربندی نادرست موجود در مجموعه خود را اصلاح کرده است،این حادثه به تعداد برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) می‌افزاید که قربانی هکرهایی شده ‌اند که همیشه به دنبال اشکالات قرارداد های هوشمند برای سود جویی هستند.

 

تیم خبری آلند نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *