ضرر 657 میلیون دلاری از اکسپلویت های کریپتو

ضرر 657 میلیون دلاری از اکسپلویت های کریپتو

ضرر 657 میلیون دلاری از اکسپلویت های کریپتو

هکر ها در ماه گذشته پس از بازگرداندن حدود 100 میلیون دلار به چند پلتفرم، در 44 اکسپلویت DeFi، 657 میلیون دلار سود کردند.

توییت اخیر شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield اشاره کرد که اکتبر بزرگترین ماه برای فعالیت های هک در سال جاری بود. بازار DeFi از 44 سوء استفاده رنج برد که بر 53 پروتکل در ماه دهم تأثیر گذاشت و هکرها 760.2 میلیون دلار به دست آوردند.

به گفته PeckShield، بیشترین مقدار وجوه از سوء استفاده زنجیره BNB به سرقت رفت که هکرها 586 میلیون دلار را از شبکه بلاک چین پاک کردند. پس از آن وام دهنده رمزنگاری مستقر در سولانا، Mango Markets، که 100 میلیون دلار مورد بهره برداری قرار گرفت، قرار گرفت.

هکرها با استفاده از یک اشکال در انتقال نسخه 2 به نسخه 3 در پروتکل، 15.8 میلیون دلار از پلتفرم تخصیص کریپتو، Team Finance، سرقت کردند.

PeckShield خاطرنشان کرد که هکرها قبلاً حدود 115 میلیون دلار از وجوه دزدیده شده را به پلتفرم‌های مورد بهره‌برداری بازگردانده‌اند که می‌توان آن را پوشش نقره‌ای در میان زیان‌های متعدد نامید.

یکی از نمونه های این هکر Mango Markets با نام Avraham Eisenburg است. او مدعی شد که اقداماتش در این سوء استفاده قانونی بوده است.

پس از مذاکرات و رای‌های جامعه، مانگو با آیزنبورگ به توافق رسید که 67 میلیون دلار به پروژه برگرداند و با حدود 50 میلیون دلار کنار رفت.

مجموعه هک های ماه گذشته، سال 2022 را نسبت به سال گذشته سالی سودآور برای هکرها کرد. بر اساس گزارش PeckShield، هکرها در حال حاضر 3 میلیارد دلار وجوه دزدیده شده به دست آورده اند که دو برابر 1.5 میلیارد دلار دارایی های رمزنگاری شده از دست رفته در سال 2021 است.

از ابتدای سال، مقدار کل قفل شده (TVL) در پروتکل های DeFi نیز ناامید کننده بوده است. TVL به طور چشمگیری از بیش از 150 میلیارد دلار در ابتدای سال به حدود 56 میلیارد دلار کاهش یافته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 20 =