بدون توجه به بازار نزولی مداوم، معماری زیربنایی بیت کوین (BTC) همچنان به عملکرد بهتر خود ادامه می دهد – امنیت بیشتر، تمرکززدایی و سرعت بخشیدن به شبکه غیرقابل نفوذ همتا به همتا (P2P).  همین امر برای شبکه لایتنینگ بیت کوین (LN) نیز صادق است.

 ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی 3915.776 بیت کوین رسیده است، همانطور که داده های بیت کوین ویژوال نشان می دهد که تعهدی نسبت به بهبود سرعت تراکنش های بیت کوین و کاهش هزینه ها در پروتکل لایه 2 نشان می دهد.

بیت کوین LN برای اولین بار در سال 2018 در شبکه اصلی بیت کوین پیاده سازی شد تا به مسائل بدنام مقیاس پذیری بیت کوین رسیدگی کند و از آن زمان تاکنون توانسته است مسیر صعودی خود را از نظر افزایش ظرفیت خود حفظ کند.

 با این حال، این صعود در 18 آوریل شاهد یک اختلال موقت بود، زمانی که ظرفیت LN 7.7٪ کاهش یافت – از 3687.051 به 3402.273 BTC در عرض یک هفته.  با نمایش انعطاف پذیری شبکه، این افت با بازیابی سریع به 3718.351 بیت کوین تا 2 می همراه بود.

علاوه بر این، داده های آماری از 1 میلی لیتر نشان می دهد که تمام جنبه های دیگر شبکه لایتنینگ بیت کوین به موازات حرکت پذیرش جهانی بیت کوین به رشد خود ادامه می دهد.

 پیش‌بینی مبتنی بر داده‌های Redditor به یک اختلال بزرگ اشاره می‌کند که باعث می‌شود صنعت کریپتو از پل زدن بین بلاک چین L1 به سمت L2 فاصله بگیرد.  همانطور که توسط OP توضیح داده شده است:

 پذیرش L2 در حال حاضر اتفاق می‌افتد، حتی اگر آهسته و ناگهانی باشد.  در پشت صحنه، L2 ها قابلیت اطمینان را بهبود می بخشند، هزینه ها را کاهش می دهند و دسترسی را افزایش می دهند.  L2 هنوز در حال ساخت و بهبود هستند و این فوق العاده است.

 همانطور که گزارش شده بود، راه حل های مقیاس بندی L2 از امنیت L1 بهره می برند و چندین تراکنش را در یک بسته واحد پردازش می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *