غبر فعال کردن سپرده های روپیه هند توسط تعدادی از صرافی ها

غبر فعال کردن سپرده های روپیه هند توسط تعدادی از صرافی ها دارا صدهزاری

تعدادی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال در هند، سپرده‌های روپیه را غیرفعال می‌کنند، به‌ویژه پرداخت‌ها با استفاده از سیستم واسط پرداخت یکپارچه (UPI).  این به دنبال بیانیه ای از سوی شرکت پرداخت ملی هند (NPCI) در رابطه با استفاده از سیستم UPI توسط صرافی های ارز دیجیتال صادر شد.

 صرافی های هند ارائه گزینه های عمده پرداخت را متوقف می کنند

 گزینه های سپرده گذاری روپیه هند در صرافی های ارزهای دیجیتال در حال کاهش است.  تعداد فزاینده‌ای از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، سپرده‌های INR را با استفاده از سیستم واسط پرداخت‌های یکپارچه (UPI) که پرکاربردترین روش پرداخت خرده‌فروشی است، غیرفعال کرده‌اند.

 صرافی Crypto Wazirx پشتیبانی UPI را ارائه نمی دهد.  صرافی چهارشنبه در توییتی نوشت: «در حال حاضر، UPI در دسترس نیست.»  Coindcx همچنین از پرداخت‌های UPI پشتیبانی نمی‌کند و در توییتر دوشنبه گفت: «UPI موقتاً در دسترس نیست».

 Coinswitch Kuber از این هم فراتر رفت و طبق گزارشات، تمام خدمات سپرده INR، از جمله UPI و نقل و انتقالات بانکی از طریق NEFT، RTGS و IMPS را به حالت تعلیق درآورد.  Coinswitch یک پلت فرم معاملاتی اصلی ارزهای دیجیتال در هند با بیش از 15 میلیون کاربر است.

 صرافی کوین‌بیس فهرست نزدک، که اخیراً در هند راه‌اندازی شده است، خرید کریپتو را غیرفعال کرده است.  این صرافی همچنین تصریح کرد: “توجه داشته باشید که ما در حال حاضر از روش پرداخت دیگری برای خرید رمزارز پشتیبانی نمی کنیم.”

 پس از اینکه شرکت ملی پرداخت هند (NPCI) بیانیه‌ای مبنی بر عدم اطلاع از مبادلات رمزنگاری با استفاده از سیستم UPI منتشر کرد، صرافی‌های ارزهای دیجیتال پشتیبانی از پرداخت‌های UPI را متوقف کردند.  بیانیه NPCI به دنبال راه‌اندازی کوین‌بیس در هند و تبلیغاتی مبنی بر اینکه کاربران به راحتی می‌توانند با استفاده از UPI برای خرید ارزهای رمزنگاری شده، وجوه خود را واریز کنند، صورت گرفت.

 یکی از افراد آشنا به این موضوع به نشریه Forkast گفت که NPCI زمانی که Coinbase ادعا کرد با پشتیبانی UPI راه اندازی می شود، بین یک سنگ و یک مکان سخت گیر افتاده است.  این شخص گفت: زمانی که Coinbase در هند راه اندازی شد و آنها استفاده از UPI را به عنوان یک گزینه پرداخت اعلام کردند، NPCI متوجه شد که باید توضیحی را در آنجا ارائه دهد.

در همین حال، پس از اعمال مالیات 30 درصدی بر درآمد کریپتوها بدون اجازه جبران زیان یا کسر در 1 آوریل، حجم معاملات کریپتو در هند به شدت کاهش یافته است.  شروع به اخذ مالیات از تراکنش های رمزنگاری خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =