غرب به یک سیستم مالی غیرمتمرکز تبدیل خواهد شد

غرب غیر متمرکز میشود

غرب به یک سیستم مالی غیرمتمرکز تبدیل خواهد شد

 رئیس جمهور السالوادور پیش بینی کرده است که بانک مرکزی اقتصادهای غربی امروز جای خود را به یک سیستم غیرمتمرکزتر و قابل اعتمادتر خواهد داد.

در مصاحبه ای با تاکر کارلسون که روز سه شنبه پخش شد، بوکل از فدرال رزرو و واکنش رسانه ها به پذیرش بیت کوین در کشورش انتقاد کرد.

از سپتامبر، تورم سالانه CPI در ایالات متحده نزدیک به بالاترین حد در 40 سال گذشته در 8.2٪ بود. در حالی که فدرال رزرو در طول سال برای کمک به افزایش قیمت‌ها، نرخ‌های بهره را کاهش داده است، گروه‌های خاصی در حال حاضر بانک مرکزی را تحت فشار قرار داده‌اند تا قبل از شروع یک رکود جهانی، مسیر خود را معکوس کند.

به گفته بوکل، مردم اکنون با مضرات تورم بیدار می شوند و شروع به جستجوی سیستم های جایگزین برای فرار از آن خواهند کرد.

او گفت: «اگر ما به آنجا برویم، اصولاً فکر می‌کنید که با یک تصمیم سیاسی از سلب ثروتتان در امان خواهید بود.»

اگرچه او انتظار دارد که کشورهای بریکس سیستم اقتصادی خود را راه اندازی کنند، اما به دلیل دخالت روسیه، فکر نمی کند غربی ها از آن استفاده کنند. در عوض، غرب به دنبال جایگزین‌هایی خواهد بود که «مستقل‌تر» و «بدون سانسور» و در عین حال «کاملاً غیرمتمرکز» باشند.

السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در سال گذشته پذیرفت، یک ارز دیجیتال که به دلیل رعایت معیارهای غیرمتمرکز و غیرقابل سانسور که بوکله توضیح داد، مشهور است.

Bukele گفت که پذیرش بیت کوین جلوتر از سایر کشورها مزایای مرتبه دوم بسیاری را برای السالوادور به ارمغان آورده است. اینها شامل تقریباً دوبرابر تعداد گردشگران، فیلم های مستند، سرمایه گذاری خصوصی و «تغییر نام تجاری» از شهرت قبلی خود به عنوان کشوری مستعد جرم و جنایت است.

با این حال، برخی از احزاب علاقه ای به پذیرش بیت کوین آن ندارند، از جمله بانک جهانی، فدرال رزرو و صندوق بین المللی پول. به گفته بوکل، نشریات مالی قدیمی از جمله بلومبرگ، سی‌ان‌بی‌سی، فوربس و فایننشال تایمز نیز در انتشار «مطبوعات بد، اخبار جعلی و FUD» مقصر هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =