فایربلاکس دسترسی مشتریان نهادی به اکوسیستم دیفای ترا را فراهم کرد

فایربلاکس دسترسی مشتریان نهادی به اکوسیستم دیفای ترا را فراهم کرد دارا صدهزاری

Fireblocks، یک پلتفرم نگهداری دارایی دیجیتال، اعلام کرد که دسترسی سازمانی به امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را به Terra (LUNA)، دومین پروتکل بزرگ DeFi با ارزش کل قفل شده (TVL) فعال کرده است.  طبق اعلامیه، کاربران Fireblocks اکنون می توانند به طور ایمن به همه برنامه های غیرمتمرکز (DApps) ساخته شده بر روی بلاک چین Terra دسترسی داشته باشند.

 این راه‌اندازی در پاسخ به کاربران برنامه دسترسی زودهنگام Fireblocks است که بیش از 250 میلیون دلار در اکوسیستم Terra DeFi در 72 ساعت ابتدایی ادغام آن سرمایه‌گذاری کردند.  به گفته مایکل شالوف، مدیرعامل Fireblocks، تقاضای سازمانی برای DeFi همچنان در حال رشد است.

 آقای Tashish RaiSinghani، مدیر عامل Unicus.One، یک راه حل نرم افزاری کد Web3، گفت که «قابلیت همکاری زنجیره های بلوکی» یکی از ویژگی های کلیدی اکوسیستم های Web3 است.  او خاطرنشان کرد که این تغییر با تغییر تعادل قدرت به نفع کاربران، آزادی بیشتری را به کاربران داده است.  آنها ممکن است به دلیل انعطاف پذیری هر زمان که با فرصتی روبرو می شوند سریع اقدام کنند و اضافه می کنند:

 “ادغام Fireblocks با Terra حفره‌های موجود در اکوسیستم رایج را مسدود می‌کند. اکوسیستم Web 2.0 معمولی فاقد یک روش کارآمد برای دسترسی به DApps و جامعه درون دیواره‌های پلتفرم است. علاوه بر این، هنجارهای امنیتی در سیستم‌های سنتی ضعیف هستند.  همانطور که مکاشفه توییچ نشان داد.”

 Terra یک پلت فرم بلاک چین است که در ابتدا برای اجازه تراکنش های خرده فروشی فرامرزی طراحی شده است.  این پلتفرم شاهد تعداد فزاینده‌ای از DAppهای اصلی ایجاد شده بر روی بلاک چین خود بوده است، از پلتفرم‌های DeFi و پرداخت تا بازی و NFT.  با نزدیک به 4 میلیون آدرس کیف پول مختلف، بلاک چین عمومی Terra در دو سال گذشته شاهد رشد 400 درصدی کاربران بوده است.

بازار DeFi دیگر محدود به بازیگران خرده‌فروشی نیست زیرا ردپای سرمایه‌گذاری نهادی در بخش بازار ارزهای دیجیتال بزرگ‌تر می‌شود.  در زمان‌های اخیر، دی‌فای به‌عنوان یکی از جاذبه‌های اصلی برای بازیگران پول‌دار ظاهر شده است، به طوری که موسسات مالی و بانک‌ها شروع به سرمایه‌گذاری در بخش بازار ارزهای دیجیتال کرده‌اند.

در همین حال، مقامات در حال بررسی دقیق‌تر صنعت DeFi هستند و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در سپتامبر سال گذشته تحقیقی را در مورد Uniswap آغاز کرد.

 رویه های نظارت دقیق تر موضوع اصلی گفتگو برای تنظیم کننده ها در کشورهای بزرگ، به ویژه در حوزه DeFi بوده است.  در ماه آگوست، گری جنسلر، رئیس SEC، DeFi را به عنوان یکی از هفت نگرانی سیاست های مربوط به ارزهای دیجیتال برای کمیسیون توصیف کرد.  Gensler همچنین قبلاً اعلام کرده بود که بسیاری از پلتفرم‌های DeFi “بسیار متمرکز” هستند و نیاز به مجوز دولتی دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 7 =