قابلیت ارسال توکن های بومی پولکادوت به صورت بومی در سراسر پاراچین

قابلیت ارسال توکن های بومی پولکادوت به صورت بومی در سراسر پاراچین دارا صدهزاری

Polkadot یک سیستم پیام رسانی به نام فرمت پیام رسانی متقابل (XCM) را فعال کرده است.  این به همه بلاک چین های مبتنی بر پولکادوت اجازه می دهد تا برای اولین بار مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

 پولکادوت اکوسیستمی از بلاک چین های متصل است.  یک راه برای تصور آن این است که به چرخی با توپی و پره فکر کنید.  پره ها نشان دهنده هر بلاک چین است که به عنوان پاراچین شناخته می شود و هاب عنصر اصلی بلاک چین است که همه چیز را به هم متصل می کند.  هدف همیشه این بود که این پاراچین‌ها بتوانند با یکدیگر صحبت کنند – چیزی که XCM اکنون آن را قادر می‌سازد.

 XCM یک قالب پیام رمزی است که تبادل دارایی ها را در پاراچین های پولکادوت تسهیل می کند.  این به کاربران و توسعه دهندگان پاراچین اجازه می دهد تا داده ها و دارایی های رمزنگاری شده را بین خود مبادله کنند.  این کار ارسال توکن ها از یک پاراچین به پاراچین دیگر را برای کاربران این بلاک چین ها آسان می کند.

 پاراچین های اولیه پولکادوت در دسامبر 2021 فعال شدند و تا کنون تکه تکه شده بودند.  با راه اندازی XCM، پولکادوت به هدف اصلی خود یعنی یک اکوسیستم کاملاً قابل تعامل دست یافته است.

 شاون تبریزی، توسعه‌دهنده اصلی در Polkadot، در بیانیه‌ای که با The Block به اشتراک گذاشته شد، گفت: «اکنون که پروتکل پیام‌رسانی زنجیره‌ای پولکادوت فعال شده است، پولکادوت به هدف خود مبنی بر تبدیل شدن به یک اکوسیستم چند زنجیره‌ای کاملاً متقابل عمل کرده است.

 XCM به پل‌های سنتی وابسته نیست که برای انتقال دارایی‌ها از یک بلاک چین به زنجیره‌ی دیگر، به «پیچیدن» دارایی‌ها متکی هستند.  در عوض، توسعه‌دهندگان XCM را در زنجیره رله، مرکز مرکزی Polkadot که همه پاراچین‌ها را ایمن می‌کند، درست کردند.  این بدان معناست که کل شبکه پاراچین‌های متصل از این جریان توکن‌ها پشتیبانی می‌کنند.

 این راه‌اندازی امن‌تر از پل‌ها به تنهایی در نظر گرفته می‌شود، که می‌توانند نقاط ضعف متمرکز داشته باشند و اغلب برای مقادیر قابل‌توجهی از ارزهای دیجیتال هک شده‌اند.  تکرارهای بعدی XCM اجازه می‌دهد پیام‌ها بین پاراچین‌ها بدون نیاز به ذخیره در زنجیره رله ارسال شوند.

 هون کیم، مدیر فنی Astar، یک سرویس قرارداد هوشمند در Polkadot، گفت: “با XCM، ما یک کانال پیام‌رسانی بین زنجیره‌ای پایدار و قابل اعتماد داریم که بسیار برتر از پل‌های تکه تکه شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =