تایید ارز های دیجیتال در بریتانیا

قانونگذاران بریتانیا به رسمیت شناختن رمزارز رأی دادند

قانونگذاران بریتانیا در مجلس به رسمیت شناختن کریپتو به عنوان یک ابزار مالی تحت نظارت در این کشور رأی دادند.

این پیشنهاد که توسط اندرو گریفیث، نماینده پارلمان ارائه شد، پس از قرائت دوم در 25 اکتبر به تصویب مجلس سفلی رسید.

پیشنهاد گریفیث به دنبال گنجاندن دارایی های رمزنگاری به عنوان بخشی از خدماتی است که باید توسط لایحه خدمات مالی و بازار های پیشنهادی تنظیم شود.

در نتیجه، کریپتو در کنار استیبل کوین‌ های پرداخت، مشمول مقررات نظارتی مشابه سایر دارایی‌ های مالی مندرج در قانون خدمات مالی و بازار 2022 خواهد بود.

پس از تصویب نهایی به قانون، وزارت خزانه داری بریتانیا این اختیار را خواهد داشت که مقرراتی را در مورد بازار کریپتو اعمال کند.

در همین حال، گریفیث گفت که وزارت خزانه داری با ذینفعان مربوطه مشورت خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که این چارچوب به اندازه کافی مزایا را به حداکثر می رساند و خطرات ناشی از فعالیت های رمزنگاری را برطرف می کند.

قانونگذاران بریتانیا به دنبال قوانینی هستند که به دنبال تنظیم فعالیت های رمزنگاری از جمله استیبل کوین ها، فعالیت های بازاریابی و جرایم مربوط به رمزنگاری هستند.

پس از فروپاشی TerraLUNA، بریتانیا در ماه مه پیشنهادی را مبنی بر اینکه استیبل کوین ها را تحت قوانین موجود برای دارایی های مالی قرار دهد، ارائه کرد. در این لایحه همچنین پیشنهاد شد که شرکت‌ های رمزنگاری تحت مقررات بانک انگلستان قرار گیرند تا از ورشکستگی گسترده جلوگیری شود.

تا اول آگوست، اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) پیشنهادی برای ممنوعیت فعالیت ‌های بازاریابی که سرمایه‌گذاری در دارایی‌های کریپتو پرخطر را ترویج می‌کنند، ارائه کرد.

پارلمان بریتانیا همچنین در حال بررسی لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی است تا به سازمان‌ های مجری قانون اجازه دهد تا دارایی‌ های رمزنگاری مرتبط با جرایم پولشویی را مسدود و مصادره کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *