قانون‌گذاران کالیفرنیا نسبت به ۱۷ طرح کلاهبرداری اخطار داده‌اند

قانون‌گذاران کالیفرنیا نسبت به ۱۷ طرح کلاهبرداری اخطار داده‌اند

آخرین باری که DFPI چنین دسته بزرگی از هشدارهای کلاهبرداری رمزارز را ارسال کرد، در ماه ژوئن بود که زنگ خطر را برای 26 پلتفرم رمزنگاری مشکوک به صدا درآورد.

دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا (DFPI) طی دو روز 17 اخطار جداگانه را علیه کارگزاران رمزارز و وب سایت هایی که مشکوک به کلاهبرداری هستند صادر کرده است.

علاوه بر این، دو سایت کپی وجود دارد که به عنوان دو نام بزرگ در بخش کریپتو ظاهر می شوند: eth-Wintermute.net و UniSwap LLC.

در زمان نگارش این مقاله، صفحه هشدار مصرف‌کننده DFPI 17 اخطار را در 27 و 28 دسامبر ارسال کرده است که بیان می‌کند این شرکت‌ها «به نظر می‌رسد درگیر کلاهبرداری علیه مصرف‌کنندگان کالیفرنیایی هستند».

برای DFPI معمول نیست که این همه هشدار را یکجا ارسال کند، که نشان می دهد ممکن است تعداد گزارش های کلاهبرداری رمزنگاری در مراحل آخر سال افزایش یافته باشد. DFPI معمولاً هشدارهای پراکنده ای در مورد تحقیقات در مورد شرکت ها یا هشدارهای مربوط به حوادث خاص ارسال می کند.

آخرین باری که DFPI چنین دسته بزرگی از هشدارهای کلاهبرداری رمزارز را ارسال کرد، در 15 ژوئن بود، زمانی که زنگ خطر را برای 26 پلتفرم رمزنگاری مشکوک به صدا درآورد.

این هشدارها در پاسخ به شکایات شهروندان علیه کارگزاران و وب‌سایت‌ها آمده است، به طوری که DFPI اعلام کرده است که این افراد در موارد خاص از 2000 دلار تا 1.2 میلیون دلار ضرر کرده‌اند. اما DFPI فقط تا آنجا پیش می رود که می گوید این وب سایت ها ‘به نظر می رسد درگیر کلاهبرداری هستند.’

یک موضوع کلیدی که در بیشتر این هشدارها ادعا می‌شود، مربوط به کلاهبرداری‌های کشتار خوک است، که شامل ایجاد هویت جعلی به صورت آنلاین برای ایجاد روابط یا دوستی‌های جعلی از طریق رسانه‌های اجتماعی، برنامه‌های پیام‌رسانی و دوستیابی است.

در یک سلاخی خوک یا کلاهبرداری عاشقانه، یک کلاهبردار معمولا هفته ها یا ماه ها برای ایجاد رابطه خویشاوندی جعلی وقت می گذارد تا اعتماد قربانی را جلب کند، قبل از اینکه به تدریج گفتگو را به سمت سرمایه گذاری ها سوق دهد و آنها را با ‘فرصت های’ سرمایه گذاری جذب کند که اغلب برای واقعی بودن خیلی خوب هستند. .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *