ملحق شدن سم بنکمن فرید به ایلان ماسک برای خرید توییتر

قصد ملحق شدن سم بنکمن فرید به ایلان ماسک برای خرید توییتر

بر اساس گزارش Business Insider، نه تنها ایلان ماسک به خرید توییتر فکر کرد، بلکه میلیاردر ارز دیجیتال و مدیر عامل صرافی FTX Sam Bankman-Fried در مارس 2022 علاقه مند بود که این شبکه اجتماعی را خریداری کند.

در این مقاله که در 29 سپتامبر منتشر شد، روزنامه نگاران به متون خصوصی منتشر شده در بحبوحه درگیری دادگاه بین ماسک و توییتر اشاره می کنند که پس از آن که تاجر مذاکرات خرید در ژوئیه را به حالت تعلیق درآورد، رو به پایان بود.

بعداً، در ماه آوریل، مک اسکیل در مورد تأمین مالی با مایکل گرایمز، رئیس بانکداری سرمایه گذاری فناوری جهانی در مورگان استنلی بحث کرد. دومی به ماسک گفت که کارآفرین کریپتو می‌تواند 5 میلیارد دلار برای امضای قرارداد فراهم کند و او را «نابغه فوق‌العاده و سازنده» نامید. اما ماسک هیچ علاقه قابل توجهی نشان نداد و خاطرنشان کرد که نمی‌خواهد با SBF «بحث سختی درباره بلاک چین داشته باشد».

این مذاکرات خصوصی ظاهراً به هیچ نتیجه ای نرسیدند، زیرا نه شخص بانکمن فرید و نه FTX در فهرستی از سرمایه گذاران احتمالی این خرید که شامل نهادهایی مانند Binance، Andreessen Horowitz، Fidelity و Sequoia Capital بود، ظاهر نشدند. در آخرین پیام متنی شناخته شده بین ماسک و بنکمن-فرید در 5 می، اولی پرسید: ببخشید، چه کسی این پیام را ارسال می کند؟

ماسک در توجیه تصمیم خود برای خروج از قرارداد، توییتر را متهم کرد که تعداد واقعی حساب‌های جعلی/ربات را پنهان می‌کند، که در تخمین او بیش از 5 درصد کاربران فعال روزانه قابل کسب درآمد است، علامتی که توسط مدیریت شبکه‌های اجتماعی ادعا شده است. اولین جلسه دادرسی در مورد شکایت توییتر در 17 اکتبر برگزار خواهد شد. این شرکت قصد دارد ماسک را مجبور کند که خرید را از طریق قضایی تکمیل کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *