قوانین جدید اپل در مبادلات NFT

قوانین جدید اپل در مبادلات NFT

قوانین جدید اپل در مبادلات «مالیات» و محدودیت های جغرافیایی 30 درصد NFT دو برابر می شود.

اپل برای اولین بار قوانین مربوط به NFT ها را منتشر کرده است، در حالی که قوانین مربوط به پرداخت ارز های دیجیتال و مبادلات رمزنگاری را نیز معلوم می کند.

اپل، بزرگ فناوری، قوانین اپ استور خود را در مورد توکن‌ های غیرقابل تعویض (NFT) و صرافی‌ های ارزهای دیجیتال روشن کرده است و این اولین بار است که قوانین خاص خود را برای NFT ها مدون کرده است.

قوانین جدید نحوه مالیات بر خریدهای NFT و مواردی که می توانند و نمی توانند استفاده شوند را تأیید می کند، در حالی که قوانین مربوط به زمان فهرست شدن یک برنامه تبادل ارز دیجیتال را نیز روشن می کند.

در به‌روزرسانی 24 اکتبر دستورالعمل‌های فروشگاه App، زبانی اضافه شد که امکان خرید درون‌برنامه‌ای NFT را فراهم می‌کند، اما هرگونه NFT‌ هایی را که در جاهای دیگر به‌دست‌آمده‌اند، برای هر چیزی غیر از مشاهده استفاده نمی‌کنند.

همچنین به برنامه‌ها اجازه می‌دهد از خریدهای درون‌برنامه‌ای برای «فروش و فروش خدمات» مرتبط با NFT‌ ها استفاده کنند.

با این حال، به نظر می‌رسد که این شرکت فناوری، مالیات اپل NFT خود را کاهش می‌دهد – که خریدهای NFT درون برنامه‌ای را به نرخ کمیسیون استاندارد 30 درصدی برای همه خریدها تبدیل می‌کند – با اطمینان از اینکه همه خریدهای NFT درون برنامه‌ای انجام می‌شوند.

برنامه‌ها اجازه ندارند «دکمه‌ها، پیوندهای خارجی، یا سایر فراخوان‌های اقدام» را شامل شوند که می‌تواند به کاربران راهی برای دور زدن کمیسیون فروشگاه برنامه در هنگام خرید NFT بدهد. همچنین از استفاده برنامه‌ها از مکانیسم‌هایی که می‌توانند برای باز کردن قفل محتوا یا عملکرد یک برنامه استفاده شوند، جلوگیری می‌کند.

این قوانین علی‌رغم اینکه شرکت به دلیل اعمال کمیسیون 30 درصدی خود در فروش NFT که از طریق برنامه‌های بازار NFT مانند OpenSea یا Magic Eden با انتقاداتی مواجه است، اعمال می‌شود، حرکتی که در مقایسه با میانگین 2.5 درصد کمیسیون در خرید NFT، به‌عنوان «به‌شدت گران‌قیمت» علامت‌گذاری شده است. .

Magic Eden گفت که پس از اطلاع از این سیاست، سرویس خود را از اپ استور حذف کرده است و سایر بازارهای NFT عملکرد برنامه خود را کاهش داده اند و کاربران فقط می توانند NFT های متعلق به خود را مرور و مشاهده کنند.

دستورالعمل‌های اپل همچنین استفاده از رمزارز برای خریدهای درون‌برنامه را رد کرده است، و تنها امکان خرید ارز فیات با «روش پرداخت معتبر» مانند کارت‌های نقدی یا اعتباری را می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *