قیمت GPU در چین کاهش می یابد

قیمت GPU در چین پس از ادغام اتریوم به پایین ترین سطح تاریخ خود کاهش می یابد

ادغام توافق پروتکل، اتریوم را از PoW به یک PoS تغییر داد و آنرا سازگارتر با محیط زیست کرد. با این حال، در این مسیر خسارت‌ های جانبی به بار آورد. به عنوان مثال، به شرکت‌های GPU که به لطف تقاضای استخراج‌ کنندگان ETH سود زیادی به دست آورده‌اند، آسیب می‌زند.

رسانه متمرکز آسیایی South China Morning Post (SCMP) گزارش داد که سقوط اتریوم باعث سقوط قیمت GPU در چین شد که باعث شد فروش به پایین ترین سطح تاریخ برسد.

به دلیل تقاضای کم ماینر هایی که کارت‌ های گران‌ قیمتی مانند GeForce RTX 3080، RTX 3080 Ti یا RTX 3090 انویدیا می‌خریدند، فروشندگان مجبور شده‌ اند به‌طور غیرمنتظره قیمت ‌های GPU را سه برابر قیمت پیشنهادی کارخانه‌های GPU کاهش دهند.

به دلیل تقاضای کم ماینر ها، پردازنده‌ های گرافیکی پیشرفته مانند RTX 3080 طی سه ماه گذشته بیش از 37 درصد کاهش یافته است، از 8000 یوان (1140 دلار) به کمتر از 5000 یوان (712 دلار.
به گفته پنگ، تاجر شانگهای، کل این وضعیت ممکن است به دلیل چندین سناریو منفی پیرامون بازار کریپتو، مانند سقوط بیت کوین، ممنوعیت ماینینگ چین، و حتی قفل‌های جدید به دلیل کووید که فقط وضعیت را بدتر کرده است، ادامه یابد.

معامله‌گر دیگری به نام لیو گفت که ادغام اتریوم محرک سقوط قیمت پردازنده‌های گرافیکی بوده است، زیرا از دو ماه گذشته که انتظار برای ادغام آغاز شد، حتی ارزان‌ترین پردازنده‌های گرافیکی پایین‌ رده نیز بیش از 50 درصد کاهش یافتند که باعث شد استخراج‌کنندگان دیگر نمی توانند ETH استخراج کنند (مجبورند سخت افزار خود را با ضرر قابل توجهی بفروشند.)

استخراج ارزهای دیجیتال (به ویژه استخراج ETH) باعث افزایش قیمت پردازنده‌ های گرافیکی در چند سال گذشته شده است. با این حال، با نزدیک شدن به ادغام اتریوم، قیمت ها به تدریج کاهش یافت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *