یکی از اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده لایحه ای را برای اطمینان از مجاز بودن بیت کوین در برنامه های بازنشستگی 401 (k) ارائه کرده است.

 لایحه از قانون آزادی مالی حمایت می کند

 روز جمعه، 20 می، نماینده بایرون دونالدز (R-FL) لایحه‌ای را ارائه کرد که به آمریکایی‌ها اجازه می‌دهد بیت کوین و سایر دارایی‌های مالی را در برنامه‌های بازنشستگی 401(k) خود بگنجانند.

 این لایحه همراه با قانون آزادی مالی سنا در سال 2022 است. لایحه اصلی دارای زبانی مشابه بود و توسط سناتور تامی توبرویل (R-AL) در 5 می ارائه شد.

 هر دو لایحه در پاسخ به دستورالعمل نظارتی منتشر شده توسط وزارت کار ایالات متحده در ماه مارس ارائه شدند.  این راهنما به شرکت‌های سرمایه‌گذاری توصیه می‌کند که کریپتو را در 401(k)s مجاز نکنند.

 دونالدز در بیانیه ای اظهارات وزارت کار را “تلاش گسترده و گسترده برای متمرکز کردن قدرت در واشنگتن” خواند و گفت که این دستورالعمل “اصول اساسی آزادی اقتصادی و بازارهای آزاد را نقض می کند.”

 دونالدز می‌گوید که لایحه او از سوی چندین عضو مجلس نمایندگان، از جمله نمایندگان وارن دیویدسون (R-OH)، یانگ کیم (R-CA)، دیوید شوایکرت (R-AZ) و تام ایمر (R-A) مورد حمایت قرار گرفته است.  MN).

 صنعت کریپتو نیز از قانون آزادی مالی حمایت کرده است.  انجمن بلاک چین و اتاق تجارت دیجیتال هر دو در اطلاعیه دونالدز نقل شده اند.

موفقیت یا شکست قانون آزادی مالی پیامدهایی برای Fidelity Investments دارد، شرکتی که اعلام کرد قصد دارد بیت کوین را در برنامه های بازنشستگی 401(k) خود در اوایل امسال با وجود چالش ها ارائه کند.

 در 15 آوریل، Fidelity مخالفت خود را با وزارت کار اعلام کرد.  فیدلیتی در نامه خود نگرانی‌های خود را در مورد قوانین این وزارتخانه ابراز کرد و نوشت که این قانون در برنامه‌های 401(k) «به طور مؤثر انتخاب ارزهای دیجیتال را غیرمجاز می‌داند».

 بدون توجه به این مسائل، Fidelity با برنامه‌هایی پیش رفت و حساب دارایی دیجیتال محل کار خود را در 26 آوریل اعلام کرد.

 اعضای دموکرات دولت نسبت به این اعلامیه واکنش نشان دادند.  سناتور الیزابت وارن (D-MA) و تینا اسمیت (D-MN) نامه ای به Fidelity در 4 مه نوشتند و در مورد خطرات قابل توجه کلاهبرداری، سرقت و از دست دادن هشدار دادند که ممکن است از این گزینه ناشی شود.

 مشخص نیست که چه تعداد از شرکت‌های بزرگ مدیریت سرمایه‌گذاری فعالانه در تلاش برای ارائه گزینه‌های بازنشستگی بیت‌کوین هستند.  با این حال، لوایح ارائه شده در این ماه با هدف جلوگیری از دیکته گسترده دارایی های مجاز در طرح های 401(k) توسط وزارت کار، به این معنی که آنها فراتر از رمزارزها مرتبط باقی خواهند ماند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *