متاورس

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا پلتفرم‌ها که سابقاً فیسبوک بود، در مصاحبه‌ای با جیم کرامر، مجری برنامه Mad Money شبکه CNBC، در مورد متاورس صحبت کرد.

 یکی از بنیانگذاران فیس بوک توضیح داد که او انتظار دارد متاورس عظیم باشد و به بخش عمده ای از تجارت شرکتش در دهه آینده تبدیل شود.  زاکربرگ در توضیح تلاش های متا متا گفت:

 کتاب بازی ما در طول زمان ساخت سرویس‌ها بوده است، سعی کنید تا حد امکان به مردم خدمات ارائه کنید – می‌دانید، خدمات ما را به یک میلیارد، دو میلیارد، سه میلیارد نفر برسانید، و سپس ما اساساً بعد از آن کسب درآمد را مقیاس‌بندی می‌کنیم.

 او ادامه داد: «ما امیدواریم که اساساً به حدود یک میلیارد نفر در دنیای متاورز برسیم که هر کدام صدها دلار تجارت انجام می‌دهند،» و افزود که مردم می‌توانند «کالاهای دیجیتال، محتوای دیجیتال یا چیزهای مختلفی را برای ابراز وجود بخرند».

 زاکربرگ فهرست کرد: برخی از نمونه‌هایی از آنچه مردم می‌توانند بخرند عبارتند از: «لباس برای آواتار خود یا کالاهای دیجیتال مختلف برای خانه مجازی یا چیزهایی برای تزئین اتاق کنفرانس مجازی خود».  او افزود که مردم همچنین می‌توانند «برنامه‌های کاربردی بخرند تا بتوانند در واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و به طور کلی در سراسر جهان بهره‌وری بیشتری داشته باشند».

 با این حال وی با اذعان به اینکه راه زیادی در پیش است، تصریح کرد:

 من هنوز فکر می کنم مدتی طول می کشد تا به مقیاس چند صد میلیون یا حتی میلیاردها نفر در متاوره برسد، فقط به این دلیل که همه چیز مدتی طول می کشد تا به آنجا برسد.

 زاکربرگ تجارب در متاورس را فراگیرتر از متن، عکس یا ویدیو تصور می‌کرد و خاطرنشان کرد که افراد حتی می‌توانند هنگام ملاقات در متاورس، تماس چشمی برقرار کنند.  یکی از بنیانگذاران فیس بوک افزود: این فناوری اساساً باعث ایجاد این حس واقعی از حضور می شود.

 مدیر عامل متا گفت: “ما در این مرحله هستیم، می دانید، شرکتی هستیم که می تواند سرمایه گذاری های بلندمدت تحقیقاتی بزرگ انجام دهد، و این یک تمرکز بزرگ است.”

 هفته گذشته متا، مایکروسافت و 31 شرکت دیگر گروه استانداردهای متاورس را تشکیل دادند.  در ماه مارس، متا هشت درخواست علامت تجاری برای لوگوی خود و متا پی ارائه کرد که خدمات متاورس و کریپتو را پوشش می‌داد.

 چندین شرکت بزرگ اندازه متاورس را تخمین زده اند.  McKinsey & Company هفته گذشته گفت که متاورس تا سال 2030 می تواند 5 تریلیون دلار تولید کند. در ماه مارس، سیتی پیش بینی کرد که متاورس می تواند یک فرصت 13 تریلیون دلاری با پنج میلیارد کاربر تا سال 2030 باشد. بانک های سرمایه گذاری جهانی گلدمن ساکس و مورگان استنلی هر دو متاورس را به عنوان  یک فرصت 8 تریلیون دلاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *