اخراج مدیران توییتر

ماسک هیئت مدیره توییتر را برکنار کرد و تنها مدیر شد

بر اساس یک پرونده SEC، نه عضو هیئت مدیره توییتر جایگاه خود را در هیئت مدیره به عنوان بخشی از قرارداد تصاحب ایلان ماسک از دست دادند.

بر اساس اسناد جدید ثبت شده، ایلان ماسک، میلیاردر دوستدار رمزارز، پس از انحلال 9 عضو سابق هیئت مدیره، تنها مدیر توییتر شده است.

در تشکیل پرونده SEC به تاریخ 27 اکتبر، «تکمیل» تصاحب توییتر توسط ماسک با انحلال اعضای هیئت مدیره توییتر، از جمله برت تیلور، پاراگ آگراوال، امید کردستانی، دیوید روزنبلات، مارتا لین فاکس، پاتریک پیچت، اگون دوربان، اتفاق افتاد. فی فی لی و میمی آلمایهو.

در این پرونده آمده است: «در 27 اکتبر 2022 و در نتیجه ادغام، آقای ماسک تنها مدیر توییتر شد.

مدیر عامل تسلا بعداً در پاسخ به یکی از کاربران توییتر توییت کرد که این ترتیب فقط موقتی است.

پیش از این، ماسک گفته بود که پلتفرم تحت مالکیت او بر آزادی بیان، حذف ربات‌های اسپم و حساب‌های جعلی، عملکرد ویرایش و احتمالاً حتی پرداخت‌های رمزنگاری متمرکز خواهد بود.

در روزهایی که مدیرعامل تسلا مالکیت توییتر را به عهده گرفت، ماسک مشغول ارائه به‌روزرسانی‌هایی در مورد آنچه پلتفرم جدیدش می‌تواند روی میز بیاورد، بوده است.

او قبلاً ایده پرداخت 19.99 دلاری ماهانه را برای تأیید تیک آبی و بازگرداندن سرویس ویدیویی کوتاه مدت منقرض شده Vines در توییتر مطرح کرده است که در یک نظرسنجی آنلاین 69٪ از پنج میلیون رای دهنده به نفع بازگشت آن موافق بودند.

در همین حال، ماسک همچنین تشکیل یک «شورای تعدیل محتوا» را با هدف تضمین آزادی بیان در این پلتفرم و در نظر گرفتن لغو ممنوعیت‌های برخی حساب‌های توییتر، مانند رئیس‌جمهور سابق آمریکا، دونالد ترامپ، اعلام کرده است.

شایعه شده است که یک کیف پول کریپتو نیز در حال توسعه است، اما ماسک هیچ نظری در مورد صحت این موضوع نداده است.

البته، این تصاحب همچنین باعث شده است که مدیرعامل پاراگ آگراوال، مدیر ارشد مالی، ند سگال و رئیس بخش حقوقی و سیاست، ویجایا گد، به دلیل گمراه کردن ماسک در مورد تعداد حساب‌های اسپم و جعلی در این پلتفرم، از نقش‌های اجرایی خود کنار گذاشته شوند.

در همین حال، جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر، که هیئت مدیره توییتر را در ماه مه ترک کرد و از خرید ماسک حمایت کرد، به نظر می‌رسد با واگذاری بیش از 18 میلیون سهم خود به ارزش حدود 975 میلیون دلار با قیمت خرید 54.20 دلار، موضع خود را دو برابر کرده است. بر اساس یک پرونده با SEC به تاریخ 27 اکتبر، وارد شرکت خصوصی جدید شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *