محققان فدرال رزرو آینده کریپتو را پیش بینی میکنند

فدرال رزرو کریپتو و Defi

محققان فدرال رزرو آینده کریپتو را پیش بینی میکنند

محققان فدرال رزرو در گزارش جدید دو سناریو پذیرش برای Crypto و DeFi را پیش‌بینی می‌کنند

تحقیقات جدید فدرال رزرو ایالات متحده دو سناریو را ارائه می دهد که می تواند منجر به پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال و مالی غیرمتمرکز (DeFi) شود. در یک گزارش جدید، فدرال رزرو می گوید دو مسیر رو به جلو وجود دارد – یکی که در آن تامین مالی بلاک چین با مالی سنتی در هم می آمیزد و دیگری که در آن مجزا اما موازی هستند. به طور کلی، دو سناریو مفهومی (نه لزوماً متقابل) وجود دارد که می‌تواند منجر به پیشرفتی شود که در آن تأمین مالی بلاک چین ممکن است به ارائه‌دهنده مهم خدماتی تبدیل شود که در حال حاضر توسط بازارها و مؤسسات مالی خارج از زنجیره ارائه می‌شود.

در یک سناریو، این خدمات بلاک چین قابلیت همکاری بیشتری با پرداخت‌ها و سیستم مالی موجود پیدا می‌کنند (به عنوان مثال، تکامل برای پیوند دارایی‌های واقعی به بلاک چین‌های عمومی).

در سناریوی دوم ممکن است دارایی‌های کریپتو در حال تبدیل شدن به یک سیستم مالی مجزا و موازی باشد که خدماتی را برای اقتصاد واقعی ارائه می‌کند.

طبق مطالعه فدرال رزرو، خطرات ثبات مالی در هر دو سناریو وجود دارد زیرا هر دو زیربخش مالی غیرمتمرکز و تامین مالی متمرکز (CeFi) تا حد زیادی تنظیم نشده اند. در هر دو سناریو، هم CeFi و هم DeFi ممکن است خطرات ثبات مالی را به همراه داشته باشند که با این واقعیت تشدید می شود که هر دو در حال حاضر تا حد زیادی خارج از محدوده نظارتی احتیاطی هستند.

رفع بسیاری از این نقاط ضعف بالقوه برای دسته بزرگی از ارائه دهندگان CeFi از لحاظ مفهومی نسبتاً آسان است، اما می تواند برای ارائه دهندگان DeFi چالش برانگیزتر باشد. وجود یک واسطه متمرکز در مورد CeFi نهادی را فراهم می کند که به طور بالقوه مشمول مقررات است و ناظران ممکن است بتوانند با آن نگرانی های خود را مورد بحث قرار دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =