مشاور فدرال رزرو: استیبل کوین ها می توانند میانبری به بانک ها باشند

فدرال رزرو گفت استیبل کوین ها می توانند میانبری به بانک ها باشند

مشاور فدرال رزرو: استیبل کوین ها می توانند میانبری به بانک ها باشند

یکی از مشاوران فدرال رزرو نیویورک روز سه شنبه در رویدادی در لندن گفت که استیبل کوین ها می توانند به بانک های مرکزی میانبری برای داشتن ارزهای دیجیتالی خودشان ارائه دهند.

آنتوان مارتین، مشاور ثبات مالی در فدرال رزرو گفت: به جای انتشار یک خرده فروشی [ارز دیجیتال بانک مرکزی]، بانک‌ های مرکزی می‌توانند از استیبل کوین‌ها پشتیبانی کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهند که یک به یک با موجودی در حساب بانک مرکزی پشتیبانی شوند. بانک نیویورک.

او به سیاستگذاران گفت: «انطباق محیط نظارتی و قانونی ما برای حمایت از استیبل کوین‌ها در حال حاضر یک کار دشوار است، اما احتمالاً ساده‌تر از مدیریت یک CBDC برای استفاده خرده‌فروشی است، به‌ویژه که بخش خصوصی در حال حاضر تمام ابزارهای دیجیتال خرده‌فروشی را برای پرداخت فناوری قدیمی فراهم می‌کند.» بر اساس بیانیه ای، در انجمن سیاست گذاری مرکز گیلمور در مدرسه بازرگانی وارویک در لندن.

مارتین مقایسه ای بین استیبل کوین ها و پلتفرم های پرداخت چینی Alipay و Tenpay انجام داد و آنها را به عنوان عموزاده های بسیار نزدیک توصیف کرد. هنگامی که کاربران این خدمات پول را انتقال می‌دهند، پلتفرم‌ها باید معادل یوان را در بانک مرکزی چین نگه دارند، دقیقاً مانند استیبل کوین‌ها.

نویسندگان گفتند که استیبل کوین‌هایی که نقدینگی را محدود نمی‌کنند خطرناک هستند و کمتر قابل تعویض هستند، و این نشان می‌دهد که استفاده از آنها در یک سیستم بانکی غیرقابل اعتماد است. .

در یکی دیگر از پست های وبلاگ فدرال رزرو نیویورک در آوریل 2021، مارتین به طور مشترک نوشت که استیبل کوین ها از CBDC ها خطرناک تر هستند زیرا ارزش دارایی های پشتوانه سکه ممکن است نوسان داشته باشد، یا این دارایی ها ممکن است علیرغم وعده های داده شده وجود نداشته باشند. نویسندگان همچنین خاطرنشان کردند که بر خلاف CBDCها، برخی از استیبل کوین ها همچنان سعی می کنند از یک واسطه مرکزی اجتناب کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هشت =