مصاحبه با ایلان ماسک

ایلان ماسک

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیسکس نظرات خود را در مورد موضوعات مختلفی از جمله سرمایه‌گذاری در رمزارز، چرایی حمایت از رمزارز دوج کوین، «مسائل حل‌نشده» در پیشنهاد تصاحب توییتر خود و احتمال رکود اقتصادی کوتاه‌مدت در ایالات متحده به اشتراک گذاشته است.

 ایلان ماسک در مورد سرمایه گذاری کریپتو

 ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در مصاحبه ای با جان میکلت ویت، خبرنگار بلومبرگ، در مجمع اقتصادی قطر، نظرات خود را در مورد طیف گسترده ای از موضوعات به اشتراک گذاشت.

 سرمایه گذاری کریپتو از جمله موضوعات مورد بحث بود.  از ماسک پرسیده شد که آیا فکر می‌کند با توجه به بازار مرکز شهر، مردم همچنان باید روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند؟  مدیر عامل تسلا تصریح کرد که هرگز به مردم توصیه نکرده است که ارزهای دیجیتال بخرند و اظهار داشت:

 من هرگز نگفته ام که مردم باید در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.  در مورد تسلا، اسپیسکس، من، همه ما مقداری بیت کوین خریدیم، اما درصد کمی از کل دارایی های نقدی ما است.

 رئیس Spacex قبلاً فاش کرده بود که او همچنین مالک اتر (ETH) و dogecoin (DOGE) است در حالی که تسلا و Spacex فقط مالک بیت کوین (BTC) هستند.

ماسک ادامه داد که چرا از ارز رمزپایه میم دوج کوین پشتیبانی می کند.  در ابتدا، او اشاره کرد که تسلا دوج کوین را برای برخی از کالاها می پذیرد و اسپیسکس نیز همین کار را انجام خواهد داد.

 او سپس بر قصد خود برای ادامه حمایت از DOGE تاکید کرد و اظهار داشت:

 من فقط افراد زیادی را می شناسم که چندان ثروتمند نیستند و می دانید که من را تشویق به خرید و حمایت از dogecoin کرده اند.  من به آن افراد پاسخ می دهم.

 اخیراً شکایتی علیه ماسک، تسلا و اسپیسکس به دلیل تبلیغ دوج کوین تشکیل شده است.  شاکی اصلی یک سرمایه گذار دوج کوین بود که در معامله با سکه میم ضرر کرد.  او ادعا می‌کند که ماسک و شرکت‌هایش «در یک طرح هرمی کریپتو (معروف به طرح پونزی) از طریق ارز دیجیتال دوج کوین درگیر هستند.

ماسک همچنین درباره برخی از مسائلی که مانع پیشنهاد 44 میلیارد دلاری او برای خرید شرکت توییتر می‌شود، صحبت کرد. او اعتراف کرد که هنوز چند “موضوع حل نشده” قبل از تکمیل این معامله وجود دارد.

 مدیر عامل تسلا توضیح داد که علاوه بر انتظار برای حل مشکل تعداد ربات‌های هرزنامه در رسانه‌های اجتماعی بزرگ:

 این سؤال وجود دارد که آیا بخش بدهی دور جمع می شود و سپس سهامداران به آن رأی مثبت می دهند.

 او تاکید کرد که در توییتر روی «حرکت محصول» تمرکز خواهد کرد، اما لزوماً قصد ندارد مدیر عامل شرکت رسانه اجتماعی شود.  ماسک گفت: «به هر طریقی، باید اقداماتی را انجام داد که بیشتر مردم را به استفاده از توییتر ترغیب کند.

 در حالت ایده‌آل، من می‌خواهم 80 درصد از آمریکای شمالی و شاید … نیمی از جهان یا چیزی در نهایت در توییتر به این شکل یا آن شکل باشد.

 توییتر ادعا می کند که ربات ها کمتر از 5 درصد از کل کاربران را تشکیل می دهند.  ماسک استدلال کرد که این “تجربه اکثر مردم” در این سرویس نیست.

از مدیرعامل اسپیسکس پرسیده شد که آیا فکر می‌کند اقتصاد ایالات متحده به سمت رکود خواهد رفت؟  او جواب داد:

 رکود در مقطعی اجتناب ناپذیر است.  در مورد اینکه آیا یک رکود در کوتاه مدت وجود دارد یا خیر، این احتمال بیشتر است.

 ماسک اخیراً چند بار دیدگاه خود را در مورد رکود به اشتراک گذاشته است.  در اوایل ماه مه، او گفت که اقتصاد ایالات متحده احتمالاً در رکودی است که ممکن است 12 تا 18 ماه طول بکشد.  او در همان ماه گفت اگر در حال حاضر در رکود نیستیم، به رکود نزدیک می شویم.  با این حال، او خاطرنشان کرد که این “در واقع چیز خوبی است.”

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یک =