معرفی پروژه استپن (STEPN) دارا صدهزاری

STEPN چیست؟

استپن (STEPN) یک برنامه استایل لایف و تحت وب است که با ویژگی هایی مانند سوشال فای(SocialFi) و گیم فای (GameFi) طراحی شده است. این برنامه با ایده ی ورزش برای کسب درآمد محبوب شد و در حال حاضر توانسته بسیار کاربردی و موفق در صنعت بلاک چین ظاهر شود. تیم آموزشی دارا صدهزاری در این مقاله نحوه کسب درآمد و ویژگی های این برنامه را به شما آموزش می دهد.

STEPN توسط یک استودیوی فین تک مستقر در استرالیا ایجاد شد و با نام  Find Satoshi Lab (شرکت مادر استپن) شناخته می شود. این شرکت در گذشته با بازی Solana Ignition Hackathon 2021 مشارکت داشته است.
Jerry Huang و Yawn Rong (زوج استرالیایی موسس پروژه) با هدف ترویج یک سبک زندگی سالم اصطلاح حرکت برای کسب درآمد (move-to-earn) را ترند کردند.

 به گزارش Currency.com در 5 آوریل، فروش کفش‌های کتانی استپن در سه ماهه اول بیش از 26.8 میلیون دلار بود.

اپلیکیشن Stepn در گوگل پلی بیش از 100000 دانلود (با امتیاز 4/5) و در جدول سلامت و تناسب اندام اپ استور در رتبه 27 قرار دارد.

معرفی پروژه استپن (STEPN) دارا صدهزاریکسب درآمد از استپن (STEPN) 

برای شروع به کفش های کتانی نیاز دارید. کاربران جدید می توانند یک دوره آزمایشی رایگان از برنامه با همه ویژگی های آن دریافت کنند.

بازیکنان می توانند برای کسب درآمد و شرکت در بازی به سه ویژگی گیم پلی استپن دسترسی داشته باشند.

 انفرادی (Solo mode)

در حالت انفرادی، کاربران با پوشیدن کفش‌های ورزشی NFT  شروع به حرکت کرده و توکن‌های GST کسب می کنند. برای کسب این توکن‌ها انرژی لازم است. هر پنج دقیقه حرکت توسط 1 واحد انرژی پشتیبانی می شود که با خرید کفش ورزشی NFT می توان آن را شارژ کرد. همیشه قبل از حرکت انرژی خود را چک کنید. همچنین مطمئن شوید که سیگنال GPS شما ضعیف نیست. زیرا اگر در حال پیاده روی با سیگنال GPS کم هستید، توکن های GST کسب نخواهید کرد. در STEPN، سیگنال های GPS به صورت زیر دسته بندی می شوند:

معرفی پروژه استپن (STEPN) دارا صدهزاری

پرداخت پاداش و کسب امتیاز به عوامل مختلفی مانند نوع و ویژگی های کفش های کتانی (راحتی، کارایی و سرعت حرکت) بستگی دارد. به عنوان مثال، هر چه کارایی بیشتر باشد، کاربر در هر دقیقه GST بیشتری به دست می آورد.

از سطح 0 تا سطح 29، کاربران فقط می توانند GST دریافت کنند و در سطح 30، کاربران می توانند به GMT تغییر وضعیت دهند. کاربران کنترل کاملی بر جابجایی بین این دو حالت درآمد دارند. کسب توکن کاربران پس از اتمام انرژی، متوقف می شود.

حالت ماراتن (Marathon mode) 

کاربران می توانند در ماراتن های هفتگی یا ماهانه شرکت کنند. برای شرکت در این مسابقات باید روی تب ماراتن کلیک کرده و ثبت نام کنند. بازیکنان باید این کار را 24 ساعت قبل از شروع ماراتن انجام دهند.

کاربران می توانند هر بار فقط در یکی از مسابقات هفتگی 1.5، 3.1 یا 4.7 مایلی شرکت کنند. در ماراتن های ماهانه نیز می توانند فقط یک بازی را از ماراتن های 3.1، 6.2 یا 9.3 مایلی اجرا کنند.

توجه داشته باشید که کفش های کتانی در طول ماراتن قابل تعمیر نیستند.

حالت پس زمینه (Background mode) 

اگر شماحداقل یک جفت کفش ورزشی در انبار دارید، می‌توانند به‌ صورت آفلاین و بدون هزینه تعمیر کتانی، توکن‌های GST کسب کنند. در حالت بک گراند، تعداد گام‌ها را مستقیماً از داده‌های سلامت دستگاه تلفن همراه جمع‌آوری می‌کند (در حالی که برنامه STEPN خاموش است)

اولین گام  این است که NFT کفش ورزشی خود را از طریق کیف پول درون برنامه ای مینت کنید (برای این کار باید SOL به کیف پول واریز شود). سپس می توانید طیف وسیعی از ویژگی های کتانی از جمله کارایی، راحتی و انعطاف پذیری را انتخاب کنند.

بازیکنان همچنین می توانند یک کفش ورزشی NFT را از طریق بازار کرایه کنند و جوایز را با صاحبش به اشتراک بگذارند.

هنگامی که کفش ورزشی شما مجهز شد، می توانید شروع به دویدن و کسب پاداش(توکن ابزار GST) کنید.

نصب استپن

کاربران باید برنامه STEPN را دانلود کنند. سپس باید با استفاده از آدرس ایمیل خود ثبت نام کنند. پس از تأیید، کاربران باید کیف پول خود را به STEPN متصل کنند.

NFT ها به شکل کفش های کتانی توسط بازیکنان در سیستم Game-Fi STEPN استفاده می شوند. کاربران برای خرید کفش های ورزشی NFT باید توکن بومی سولانا (SOL) را به کیف پول درون برنامه ای استپن  واریز کنند و منتظر بمانند تا انرژی آنها پس از 24 ساعت دوباره پر شود. تعداد دقیقه‌هایی که کاربر می‌تواند با کفش ورزشی NFT ورزش کند بر حسب انرژی اندازه‌گیری می‌شود.

انعطاف پذیری، کارایی و راحتی ویژگی های مختلفی هستند که کاربران ممکن است انتخاب کنند اما در نظر داشته باشید که ویژگی های کفش ورزشی شما همگی به انرژی آن کمک می کند.

کاربران پس از پوشیدن کفش‌های ورزشی NFT خود با پیاده‌روی یا دویدن در خارج از خانه، GST دریافت می کنند. از GST می توان برای ایحاد کردن کفش های کتانی جدید یا ارتقاء سطح در بازی استفاده کرد.

در بازار درون‌برنامه‌ای STEPN، بازیکنان می‌توانند کفش‌های ورزشی NFT خود را اجاره داده یا بفروشند که درآمد آن‌ها در کیف پول درون‌برنامه‌ای ذخیره می‌شود.

معرفی پروژه استپن (STEPN) دارا صدهزاریتوکن STEPN

دو توکن در اکوسیستم استپن وجود دارد:1.توکن ساتوشی سبز (GST) توکن کاربردی بازی است و عرضه نامحدودی دارد 2. توکن متاورس سبز (GMT) توکن حاکمیتی است و عرضه این توکن ​​به 6 میلیارد محدود شده است. اخیراً قیمت توکن GMT بیش از 2000 درصد افزایش یافت و آن را به یکی از بهترین توکن های رمزنگاری وب 3 در سال 2022 تبدیل کرد. موارد مختلف استفاده از توکن‌های GST و GMT در بخش‌های زیر مورد بحث قرار گرفته‌اند:

توکن ساتوشی سبز GST

رمز GST را می توان از روش های مختلفی به دست آورد. از جمله با شرکت در رویداد تولید توکن (TGE). هنگامی که یک توسعه دهنده DApp به طور رسمی توکن های فردی یک شبکه مبتنی بر بلاک چین را در بازار منتشر می کند، این به عنوان رویداد ایجاد توکن شناخته می شود.

کسب این توکن ابزاری به سرمایه گذاری و یا فعالیت دیگری به جز دویدن و پیاده روی نیاز ندارد.

کتانی ها نیز با استفاده از توکن GST قابل تعمیر هستند. همچنین، صاحبان می‌توانند اقلام قیمتی و کفش‌های ورزشی خود را از طریق توکن GST ارتقا دهند.

توکن متاورس سبز GMT

نشانه حکومتی GMT، می‌تواند برای تغییر نام کفش‌های کتانی یا ارتقا به سطح بالاتر استفاده شود. همچنین، سودهای سطح بالا از طریق توکن های GMT ​​توزیع می شود.

توجه به این نکته مهم است که فقط کفش های ورزشی که به لول 30 رسیده اند واجد شرایط تعویض GMT با USDC هستند. برای شروع به دست آوردن GMT، باید حداقل سه انرژی داشته باشید.

دارندگان GMT می توانند توکن های خود را برای شرکت در دوره های رای گیری به اشتراک بگذارند.

به صورت کلی جوایز با GST پرداخت می‌شوند، اما کاربران با کفش‌های کتانی سطح 30 به بالا و همچنین سایر پارامترهای خاص، می‌توانند GMT کسب کنند.

GMT حجم معاملات بسیار بالایی دارد. در یک دوره 24 ساعته اخیر، این توکن بیش از 3 میلیارد دلار فعالیت معاملاتی داشته است.

برای حفظ رشد پایدار، استپن یک سیستم کد فعال‌سازی را در برنامه خود معرفی کرده است. به این معنا که افراد برای پیوستن به کد دعوت نیاز دارند.

معرفی پروژه استپن (STEPN) دارا صدهزاریتوکنومیک 

بر اساس یک برنامه واگذاری تا مارس 2030، عرضه GMT به شرح زیر می باشد:

به جوایز درون برنامه ای: 30%
ذخیره خزانه: 30%
فروش خصوصی: 16.3%
تیم : 14.2%
فروش لانچ پد بایننس : 7%
مشاوران: 2.5

کل عرضه توکن(GMT) 6,000,000,000 و عرضه فعلی در گردش 600,000,000.00 GMT است.

معرفی پروژه استپن (STEPN) دارا صدهزاری

آموزش ویدیویی استپن:

در ویدیو زیر که توسط مهندس صدهزاری ضبط شده دیدکلی در مورد استپن توضیح داده شده که میتونه خیلی به شما کمک بکنه.در این ویدیو در مورد اینکه استپن چیست؟، نصب برنامه استپن، انواع کفش های استپن، انتخاب کفش مناسب و نحوه دریافت کد فعالسازی صحبت شده است که میتونه برای شما علاقه مندان مفید باشهآینده STEPN

برنامه STEPN سه عنصر پرطرفدار در دنیای بلاک چین را با هم ترکیب می کند که آن را در بین کاربران ارزهای دیجیتال محبوب کرده است. این یک برنامه وب 3 است که جنبه های GameFi و Social-Fi شگفت انگیزی را ارائه می دهد. کاربران نه تنها با سایر اعضای جامعه خود تعامل دارند، بلکه ضمن کسب درآمد ارز دیجیتال، تناسب اندام خود را حفظ می کنند.

آموزش کامل این پروژه و نحوه داشتن درآمد دلاری با پروژه استپن (Stepn) در دوره کریپتو پرو آموزش داده شده است که میتوانید این دوره رو تهیه کنید و با پیاده روی درآمد داشته باشید

جهت مشاهده دریافت سرفصل های کریپتو پرو و ثبت نام دوره بر روی لینک زیر کلیک کنید:

7 دیدگاه

  • سلام
   خیر تا به حال مشکلی به وجود نیومده فقط نکته ای که باید توجه کنید اینه که از وی پی ان آی پی ثابت استفاده کنید

 • با عرض سلام و خسته نباشید خیلی خوب توضیح دادی اما به ما نگفتی کد برنامه رو از کجا بگیریم باسپاس فروان

  • سلام
   شما میتوانید کد رو در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و دیسکورد و … پیدا کنید و استفاده کنید

 • ممنون از راهنمایی فقط ی سوال یعنی ما که تو ایران هستیم و نیاز به GPS داریم چون تحریم هستیم به مشکل نمیخوریم . هویت ایرانی بودن ما مشکل ساز نیست ؟

  • سلام
   خیر مشکلی به وجود نمیاد فقط از وی پی ان آی پی ثابت استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *