مقامات ایالات متحده 3.36 میلیارد دلار بیت کوین را کشف کردند

مقامات ایالات متحده 3.36 میلیارد دلار بیت کوین را کشف کردند

مقامات ایالات متحده 3.36 میلیارد دلار بیت کوین را کشف کردند

وزارت دادگستری بیش از 3.36 میلیارد دلار بیت کوین را از هکری که یک دهه پیش 50000 بیت کوین که به سرقت برده بود، ضبط کرد.

مقامات گفتند که این اقدام، در آن زمان، بزرگترین توقیف ارزهای دیجیتال وزارت دادگستری تا کنون بوده و دومین مورد بزرگ از هر نوع در تاریخ خود باقی مانده است.

جیمز ژونگ در دادگاه منهتن به دلیل کلاهبرداری به دلیل هک ۵۰۶۷۶ بیت کوین از جاده ابریشم در سال ۲۰۱۲ به جرم خود اعتراف کرد. جاده ابریشم اولین بازار بزرگ تاریک نت بود که به تجار اجازه می داد در ازای بیت کوین کالاهای اغلب غیرقانونی را بفروشند. ژونگ موفق شد پردازشگر پرداخت های Silk Road را فریب دهد تا بیت کوین را از طریق طیف وسیعی از حساب های جعلی به او بدهد.

در بیانیه وزارت دادگستری آمده است: «تقریباً برای ده سال، محل اختفای این تکه عظیم بیت کوین گمشده به یک معمای بیش از 3.3 میلیارد دلار تبدیل شده بود.

مقامات ابتدا بیت کوین و همچنین شمش های فلزات گرانبها و بیش از 600000 دلار پول نقد را از خانه ژونگ در جریان یورش در 9 نوامبر سال گذشته ضبط کردند. آنها بخش عمده ای از بیت کوین را در کلیدهای خصوصی در یک گاوصندوق زیرزمینی و در یک کامپیوتر تک تخته ای که زیر پتوها در یک قوطی پاپ کورن ذخیره شده در کمد حمام غوطه ور شده بود پیدا کردند.
تقریباً یک سال بعد، وزارت دادگستری در حال انتشار این توقیف است. در آن زمان این بزرگترین در نوع خود بود که در فوریه سال جاری در جریان دستگیری هدر «رازلخان» مورگان و ایلیا لیختنشتاین که سعی داشتند از هک Bitfinex در سال 2016 پولشویی کنند، گرفتار شد.

در نتیجه سقوط بازار در سال گذشته، بیت کوین ژونگ امروز کمی بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + پنج =