ممنوعیت استیبل کوین ها در لایحه ایالات متحده

ممنوعیت استیبل کوین ها در لایحه ایالات متحده

پیش‌نویس لایحه استیبل کوین در کنگره، سیستم فدرال رزرو و تنظیم ‌کننده‌ های بانکی ایالتی را ملزم می‌کند تا هرگونه طرح استیبل‌کوین توسط نهاد های غیربانکی را قبل از صدور قانونی تأیید کنند.

گزارش ‌های رسانه‌ها مبنی بر دسترسی به پیش‌نویس لایحه در روز چهارشنبه گفتند، صادر کنندگان استیبل‌کوین که توسط تنظیم ‌کننده‌ های ایالتی تأیید شده ‌اند، باید ظرف ۱۸۰ روز برای ادامه فعالیت قانونی خود در فدرال رزرو ثبت نام کنند.

در ماه ژوئیه، CryptoPotato گزارش داد که صورت‌ حساب استیبل کوین به دلیل تغییر لحظه آخری پیشنهاد شده توسط وزیر خزانه‌داری جانت یلن، بیش از یک ماه به تعویق افتاده است. او استدلال کرد که قانون باید تفکیک دارایی های مشتریان را از متولیان کیف پول پیش بینی کند تا آنها را در سناریوی ورشکستگی حفظ کند.

در ماه ژوئن، ژاپن لایحه مشابهی را تصویب کرد که در آن استیبل کوین ها را به عنوان پول دیجیتالی که باید به ین یا ارز قانونی دیگری متصل شوند، به رسمیت شناخت.

استیبل‌کوین‌ های جدید با پشتوانه دارایی‌ های ایجاد شده توسط همان صادر کنندگان یا «استیبل کوین‌های با ثبات درون‌ زا» حداقل تا دو سال آینده مجاز نخواهند بود. چنین استیبل کوین ‌های موجود باید مدل کسب‌ و کار خود را تغییر داده و طی دو سال تأیید جدیدی از مقامات مربوطه دریافت کنند.

استیبل‌کوین‌ هایی که بدون تأیید قانونی توسط تنظیم‌ کننده‌های تعیین ‌شده صادر می‌شوند، غیرقانونی بوده و تا پنج سال زندان و جریمه یک میلیون دلاری مجازات خواهند شد. این لایحه پیش‌بینی می‌کند که چنین ارز های رمزنگاری شده توسط پول نقد یا دارایی ‌های با نقدینگی بالا مانند اوراق خزانه داری وثیقه شوند.

هدف این پیش نویس قانون ایجاد یک چارچوب نظارتی پیرامون استیبل کوین ها است و از فدرال رزرو می خواهد که تأثیر اقتصادی دلار دیجیتال ایالات متحده (CBDC) را بررسی کند. همچنین مطالعه روی استیبل کوین های الگوریتمی را با مشورت فدرال رزرو، شرکت بیمه سپرده فدرال، OCC و کمیسیون بورس و اوراق بهادار الزامی می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *