منطقه یورو به بحران 9.1 درصدی رسید

تورم 9 درصدی یورو

منطقه یورو به بحران 9.1 درصدی رسید

منطقه یورو در بحران گاز و انرژی به تورم 9.1 درصدی رکورد زد

تورم منطقه یورو از 8.9 درصد در ماه ژوئیه افزایش یافته است زیرا این قاره با افزایش سرسام آور قیمت انرژی، گاز و مواد غذایی به دلیل بحران جاری در اوکراین مواجه است.

آگوست نهمین ماه متوالی افزایش تورم منطقه یورو در سطح 9.1 درصد است. در ماه جولای، تورم رسمی به 8.9 درصد رسید. منطقه یورو متشکل از 19 کشور از جمله آلمان، فرانسه و بلژیک است.

این در حالی رخ می دهد که اتحادیه اروپا (EU) با یک بحران عظیم انرژی و گاز مواجه است که عمدتاً در نتیجه درگیری های جاری در اوکراین است. قیمت‌ های فعلی مایحتاج روزانه مانند غذا، گاز و برق در سراسر این قاره افزایش یافته است.

در ماه گذشته، قیمت‌ های انرژی بیشترین فشار قیمت را داشتند، با نرخ سالانه 38.3 درصد، در حالی که غذا، الکل و تنباکو همگی با نرخ سالانه بیش از 10 درصد افزایش یافتند.

بر اساس گزارش سازمان ملی آمار (ONS)، بریتانیا، عضو سابق اتحادیه اروپا نیز در ماه جولای به نرخ تورم 10.1 درصدی در 40 سال گذشته رسید.

کشورهای منطقه یورو، استونی و هلند، هر دو افزایش قابل توجه تورم 2 درصدی را نسبت به جولای تجربه کردند.

فلوریان گلاتز، وکیل مستقر در اتحادیه اروپا و متخصص در فناوری بلاک چین، یکی از بنیانگذاران انجمن بلاک چین آلمان و عضو اتحادیه اروپا کریپتو ابتکار، گفت:

«اروپا با چالش‌های تاریخی مواجه است که تورم امنیت اقتصادی خانوارهای متوسط ​​و پایین‌درآمد را از بین می‌برد.
علاوه بر این، گلاتز معتقد است که صنعت کریپتو به دولت‌ های جهانی هشدار داده است که سیستم‌ های پولی و اقتصادی کنونی در برابر چالش‌های موجود مقاومت نمی‌کنند.»

در میان کسانی که قبلاً کریپتو را پذیرفته اند، آن را اغلب به عنوان پوششی در برابر تورم میبینند. اگرچه، برای این که این اتفاق عملی شود، جامعه کریپتو باید به فشار برای پذیرش انبوه و اجرای صحیح ادامه دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هفده =