مپل فایننس نسخه دوم پلتفرم خود را عرضه می‌کند

مپل فایننس نسخه دوم پلتفرم خود را عرضه می‌کند

وام دهنده بدون وثیقه Maple Finance پروتکل خود را به نسخه دوم با هدف باز کردن پلت فرم وام برای طیف وسیع تری از وام گیرندگان نهادی، از جمله وام گیرندگان خارج از صنعت کریپتو، به روز کرده است.

با به روز رسانی جدید، به نام Maple 2.0، تیم امیدوار است خطرات مرتبط با خدمات خود را که ناشی از تمرکز بخش است، کاهش دهد. در حال حاضر، بیشتر فعالیت‌های وام‌دهی در Maple شامل شرکت‌های ارز دیجیتال و سازندگان بازار در فضای دارایی‌های دیجیتال می‌شود، که میپل گفت این پروتکل را در معرض خطر سرایت ناشی از پیامدهای مربوط به فروپاشی صرافی FTX قرار داده است.

Maple Finance یک پروتکل غیرمتمرکز است که شرکت های تایید شده را قادر می سازد بدون وثیقه به وام ها دسترسی داشته باشند. عملیات این شرکت با پروتکل‌های وام‌دهی معمولی کریپتو مانند Aave متفاوت است، جایی که هر وام با وثیقه اضافی تضمین می‌شود. علاوه بر این، Maple به خودی خود ریسک اعتباری را نمی پذیرد، زیرا فقط زیرساخت وام دهی را فراهم می کند در حالی که سایر شرکت های واجد شرایط به نام ‘نمایندگان افرا’ استخرهای وام را ارائه می دهند.

هرکسی می‌تواند به استخرهای Maple پول اضافه کند و سود کسب کند، و بررسی اعتبار وام گیرنده به عهده نمایندگان است. هفته گذشته، نماینده ای به نام M11 از شرکت ارزهای دیجیتال Orthogonal Trading که از یک استخر تحت مدیریت M11 در Maple وام گرفته بود، 36 میلیون دلار نکول کرد. Orthogonal مدعی شد وجوه آن در صرافی ورشکسته FTX بسته شده است.

پیش‌فرض متعامد، شک و تردید بازیگران صنعت کریپتو را در مورد دوام وام‌دهی بدون وثیقه برانگیخته است. با این حال، رئیس Maple می‌گوید که وام‌دهی بدون وثیقه برای آوردن بازیگران از بازارهای سرمایه چند تریلیون دلاری به بلاک چین ضروری است.

سیدنی پاول، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران میپل، گفت: «Maple برای هدف قرار دادن وام گیرندگان نهادی و وام دهندگان نهادی راه اندازی شده است. من می دانم که وام دهی بدون وثیقه در فضای مالی غیرمتمرکز رایج نیست. اما این روشی است که اکثر امور مالی کسب و کار کار می‌کنند، می‌دانید که اپل نمی‌رود و مجموعه‌ای از وثیقه نمی‌گذارد تا از بانک وام بگیرد.»

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *