میزان اوراق تجاری پشتوانه تتر ۵۰ درصد کاهش یافته است


 

در جریان رویداد اخیر توییتر اسپیس که در مورد استیبل کوین ها و نوسانات اخیر کریپتو بحث می کرد، پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر گفت که ارائه دهنده استیبل کوین مقدار اوراق تجاری پشتوانه استیبل کوین خود را به نصف کاهش داده است.  آردوینو همچنین مدیر ارشد فناوری صرافی بیت فینکس است.

او گفت: «در شش ماه گذشته، [Tether] 50 درصد از اندازه اوراق تجاری (sic) را کاهش داده است.  در چند هفته آینده، ما گواهینامه جدیدی خواهیم داشت که نشان می دهد این اوراق تجاری در حال کاهش بیشتر هستند.

اوراق تجاری نوعی اوراق بهادار است که توسط شرکت های بزرگ برای پرداخت تعهدات بدهی کوتاه مدت مانند موجودی یا حقوق و دستمزد صادر می شود.

رویداد Spaces شامل سایر اعضای صنعت کریپتو از جمله Samson Mow از Jan3 و Adam Back of Blockstream بود.  مایکل سوتائرت، نامزد سنای ایالات متحده به نمایندگی از کانزاس نیز حضور داشت.

تتر (USDT) بزرگترین استیبل کوین صنعت از نظر ارزش بازار است و طبق گزارش ها توسط انواع دارایی های مالی پشتیبانی می شود.

بر اساس گزارش شفافیت تتر، حمایت USDT شامل ارزهای دیجیتال، وام، اوراق قرضه شرکتی، فلزات گرانبها، پول نقد و معادل های نقدی است.

آخرین گواهی رسمی تتر نشان می دهد که وجه نقد، معادل های نقدی، سپرده های کوتاه مدت و اوراق تجاری 83.74 درصد از کل تتر در گردش در بازار را تشکیل می دهند.

از این رقم، نزدیک به 37 درصد از اوراق تجاری و گواهی سپرده تشکیل شده است.  اسناد خزانه داری تقریباً 52 درصد را تشکیل می دهند.  رقم 37 درصد مربوط به دسامبر است، بنابراین، با توجه به اظهارات آردوینو در مورد کاهش 50 درصدی طی شش ماه، مشخص نیست که دارایی اوراق تجاری تتر اکنون حدود 18.5 درصد است یا مقدار دیگری.

تتر در مورد عملیات خود نامشخص است و مکرراً از ارائه حسابرسی عمومی توسط یک شرکت بزرگ حسابداری خودداری کرده است.

تتر فوراً به درخواست اظهارنظر در مورد اینکه چرا پشتوانه استیبل کوین تغییر کرده است یا چند درصد از ذخایر فعلی شرکت شامل اوراق تجاری است، پاسخ نداد.

آردوینو علاوه بر اینکه چگونه پشتوانه استیبل کوین تغییر کرده است، چگونگی حرکت اکوسیستم را در بحبوحه فروپاشی اخیر استیبل کوین UST نشان داد.

او گفت: «به نظر من، آنچه ما دوست داریم ببینیم، راهنمایی روشن در مورد نوع افشاگری‌هایی است که باید داشته باشیم.»  همه به ما اشاره می کنند و می گویند خوب بچه ها، شما باید همه چیز را به مردم بدهید.  بسیار خوب، این یک درخواست منصفانه از طرف جامعه است. در عین حال، باید برای همه صادق باشد. همه باید با استانداردهای یکسانی رعایت شوند.”

آردوینو ادامه داد که تتر دیگر «تنها استیبل کوین بزرگ» در بازار نیست و به رشد سریع نزدیکترین استیبل کوین رقیب آن در USDC Circle اشاره کرد.

هر دو USDC و USDT در تضاد کامل با استیبل کوین های غیرمتمرکز و الگوریتمی قرار دارند، که استیبل کوین های خود را یا به طور کامل توسط سایر ارزهای رمزنگاری شده یا از طریق قراردادهای هوشمند خوداجرا پشتیبانی می کنند.

DAI MakerDAO نمونه ای از یک استیبل کوین الگوریتمی بیش از حد وثیقه شده است، در حالی که UST Terra نمونه ای از یک استیبل کوین الگوریتمی بدون هیچ پشتوانه ای به جز چندین خط کد است.

با این حال، UST در هفته گذشته سقوط کرد و به پایین ترین سطح 0.15 دلار رسید.  تتر نیز میخ خود را از دست داد و تا 0.95 دلار کاهش یافت.  اما از آن زمان بهبود یافته است و با قیمت 0.99 دلار معامله می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =