نایب رئیس فدرال رزرو

نایب‌رئیس فدرال رزرو: سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه برای طولانی ادامه خواهد داشت

لائل برینارد، نایب رئیس بانک مرکزی به اعضای یک نشست اقتصادی سالانه گفت: فدرال رزرو به تشدید سیاست های پولی در تلاش برای مهار تورم ادامه خواهد داد.

برینارد در سخنرانی خود در شصت و چهارمین نشست سالانه انجمن ملی اقتصاد کسب و کار در شیکاگو گفت: قدرت تورم دلار آمریکا به دنبال شوک های ناشی از یک بیماری همه گیر جهانی، زنجیره تامین محدود به دلیل حمله روسیه به اوکراین و عدم اطمینان اقتصادی بالا است. او گفت که فدرال رزرو عامل سرریزهای نرخ بهره بالا و همچنین قدرت دلار و تقاضای اقتصادی خارجی است.

برینارد گفت، اثرات فرامرزی تغییرات پیش‌بینی نشده در نرخ‌های بهره و ارز ممکن است با توجه به نقدینگی شکننده در بازارهای مالی اصلی، تحمل ریسک پایین‌تر را تقویت کند. در صورت تحقق این خطرات، این می‌تواند برای سیاست‌گذاران چالش‌هایی ایجاد کند.

برینارد گفت: «سیاست پولی برای مدتی محدود کننده خواهد بود.»

اگرچه عرضه به لطف نرخ های بهره بالاتر با تقاضا همراستا می شود، تولید ناخالص داخلی واقعی (GDP) با نرخ سالانه نزدیک به 1٪ کاهش یافته است و خریدهای واقعی خصوصی داخلی نیز از نرخ سالانه 6.4٪ در سال گذشته کاهش یافته است. برینارد گفت تا این سال تنها 1.3 درصد بوده است.

برینارد گفت: کاهش هزینه مصرف کننده ممکن است نتیجه پس انداز کمتر خانوارها باشد که تخمین زده می شود تقریباً 25 درصد کمتر از سه ماهه قبلی باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که نرخ سطح سیاست تا پایان سال در مقایسه با انتظارات هفت ماه قبل، بیش از دو برابر شود. این امر با افزایش نرخ بهره و تشدید شرایط مالی گسترده تر، به معنای بازگشت محدود در نیمه دوم سال با رشد نسبتاً ثابت تولید ناخالص داخلی است.

برینارد نشان داد که رشد شدید دستمزد ها و هزینه های بالای اجاره و مسکن انتظار می رود تورم بالا را کاهش دهد. با تغییر تقاضا از کالاها به خدمات، کاهش قیمت‌های اصلی واردات و زنجیره‌های تامین بدون مشکل، انتظار می‌رود کالاهای اصلی به نوعی قیمت‌گذاری قبل از همه‌گیری بازگردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *