کارشناسان اکنون پیشنهاد کرده‌اند که پس از وضعیت سخت هفت ماهه بازار، به نظر می‌رسد بازار کریپتو در آستانه یک چرخش است.

پس از اینکه بیت کوین در اواخر دسامبر به زیر سطح 50000 دلار سقوط کرد، ارز دیجیتال مملو از احساسات بازار بود که وارد زمستان کریپتو شده بود.  در ماه‌های بعدی که با فروش تاریخی هفته گذشته به اوج خود رسید، بازار دچار خونریزی شد و کل بازار ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین سطح ده ماهه سقوط کرد.

 با این حال، به دنبال انحلال‌های گسترده، به‌ویژه پس از تخلیه هفته گذشته که با ریزش استیبل کوین‌ها بدتر شد، کارشناسان پیشنهاد کرده‌اند که زمستان کریپتوها نیز می‌تواند به پایان برسد.

 یاهو گزارش داد، ایو لاموروکس، که به “نهنگ کانادایی” نیز معروف است، در یکی از مقاله‌های اخیر خود جسورانه خواستار یک بازار صعودی جدید است.  به گفته این کارشناس، که همچنین ریاست شرکت تحقیقاتی اقتصاد کلان ایالات متحده – Lamoureux & Co. را نیز بر عهده دارد، تسلیم اخیر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای بالا بردن قیمت ها برای رسیدن به بالاترین سطح تاریخ کافی است، اگر همه چیز خوب پیش برود.

 Lamoureux نوشت: “من احساسات منفی شدید از سوی دارندگان ارزهای دیجیتال می بینم، همانطور که در پایین ترین سطح ها مشاهده کرده ایم.”

 زمانی که بیت کوین هفت ماه پیش نزدیک به 70000 دلار افزایش یافت، کارشناس پیش بینی کرد که این ارز دیجیتال به 20 هزار دلار سقوط خواهد کرد تا راه را برای نقدینگی جدید هموار کند.  با این حال، او اظهار داشت که پس از آن، قیمت بیت کوین با توجه به نرخی که دارایی در آن اتخاذ شده است، به ویژه با توجه به عرضه محدود آن، احتمالاً به افزایش ادامه خواهد داد.

 هفته گذشته، قیمت بیت کوین پس از از دست دادن پشتیبانی چند ساله 28000 دلاری، تقریباً به 25000 دلار رسید.  علاوه بر این، Lamoureux اظهار داشت که او معتقد است که سقوط استیبل کوین UST و LUNA ضربه نهایی را به افت بیشتر بیت کوین وارد کرده است، با توجه به اینکه این اتفاق پس از فروش قبلی این ارز دیجیتال رخ داده است.

علیرغم اینکه فروش اخیر بازار بر روی سهام منعکس شده است، با شاخص های اصلی که همبستگی قفلی با کریپتو دارند، صداهای مختلف در بازارهای سنتی نیز شاهد چرخش بازار هستند.  به گفته مایکل هارتنت، استراتژیست ارشد سهام جهانی در Merrill Lynch، سهام ایالات متحده ممکن است برای یک جهش معنادار باشد.

 در گزارشی، اگرچه کارشناس هنوز به کفی مطلق اشاره نکرده است، او اظهار داشت که شاخص انحصاری Bull&Bear بانک آمریکا به سطح خرید برعکس کاهش یافته است، که نشان می‌دهد قیمت‌ها می‌توانند به زودی دوباره بازگردند.

 از نظر فنی، طرح بیت کوین همچنان نامطمئن به نظر می رسد، به دلیل پس لرزه های مربوط به فدرال رزرو پس از جلسه مطبوعاتی رئیس جرمی پاول در روز سه شنبه، قیمت دوباره به زیر سطح 30000 دلار سقوط کرد.  از جنبه نزولی، 28000 دلار همچنان حمایت قوی محسوب می شود، اما اگر بیت کوین از پایین ترین سطح اخیر خود یعنی 26000 دلار عبور کند، به راحتی می تواند به 25000 دلار یا تا 13000 دلار کاهش یابد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *