نظارت فدرال رزرو بر رمز ارز ها

فدرال رزرو ارز های دیجیتال

نظارت فدرال رزرو بر رمز ارز ها

مقام فدرال رزرو می گوید که نظارت بر رمزارز باید شبیه قوانین سنتی بانک باشد.

مایکل بار، نایب رئیس فدرال رزرو برای نظارت، در اولین سخنرانی خود از زمان تصدی مسئولیت، گفت: فعالیت های ارزهای دیجیتال به نظارتی مشابه با فعالیت های سنتی بانک ها نیاز دارد.

مایکل بار، مشاور سابق آزمایشگاه ریپل و رئیس دانشکده حقوق دانشگاه میشیگان که اکنون نایب رئیس فدرال رزرو ایالات متحده برای نظارت است، گفت که فعالیت ‌های ارزهای دیجیتال به نظارت بیشتری نیاز دارند.

در اولین سخنرانی خود از زمان اشغال نقش فدرال رزرو، در رویداد چهارشنبه موسسه بروکینگز در واشنگتن دی سی گفت که بانک مرکزی ایالات متحده با سایر تنظیم کننده های بانکی برای نظارت بر هر گونه فعالیت رمزنگاری که بانک ها در آن انجام می دهند، همکاری خواهد کرد. او همچنین به نظارت استیبل کوین پرداخت. کریپتو هنوز به پتانسیل خود برای گسترش دسترسی مالی عمل نمی کند و گفت که فکر نمی کند صدور دلار دیجیتال نیاز فوری فدرال رزرو باشد.

بار که توسط جو بایدن، رئیس جمهور منصوب شد، انتظار می رود که یک تنظیم کننده سختگیر در بانک های وال استریت باشد. با توجه به اینکه زمانی در این صنعت کار می‌کرد و در هیئت مشاوران ریپل مشغول به کار بود، دیدگاه او در مورد دارایی‌های دیجیتالی چه خواهد بود.
بار گفت: «ما قصد داریم با سایر آژانس‌های نظارتی بانک‌ها کار کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که فعالیت‌های رمزنگاری در داخل بانک‌ها بر اساس اصل ریسک، فعالیت مشابه، مقررات مشابه، صرف‌نظر از فناوری مورد استفاده برای فعالیت، به خوبی تنظیم می‌شود. من قصد دارم مطمئن شوم که فعالیت رمزنگاری بانک‌هایی که تحت نظارت ما هستند، تحت تدابیر لازم است که از ایمنی سیستم بانکی و همچنین مشتریان بانک محافظت می‌کند.»

در سال های آینده، فدرال رزرو در تصمیم گیری درباره نحوه برخورد دولت با استیبل کوین هایی مانند USDTتتر و USDC Circle Internet Financial مشارکت خواهد داشت. همچنین انتظار می‌رود که تصمیم بگیرد که آیا دلار دیجیتال صادر کند یا خیر – اقدامی با عواقب بالقوه بزرگ برای صنعت کریپتو. کار آکادمیک بار، یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را در یک نور مثبت ترسیم کرده است، که نشان می دهد می تواند اهداف مشارکت مالی دولت را تقویت کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =