نماینده کنگره آمریکا به‌شدت از ارزهای دیجیتال انتقاد کرد

نماینده کنگره آمریکا به‌شدت از ارزهای دیجیتال انتقاد کرد

در طول جلسه استماع اخیر کنگره که به فروپاشی صرافی FTX و سقوط بنیانگذار آن سام بنکمن-فرید اختصاص داشت، نماینده براد شرمن (D-CA) رمزنگاری را با باغ مارها مقایسه کرد.

ترس من این است که سام بنکمن-فرید را فقط به عنوان یک مار بزرگ در باغ کریپتو عدن ببینیم. شرمن گفت، واقعیت این است که کریپتو باغی از مارها است.

نماینده کنگره کالیفرنیای جنوبی می گوید که هدف ارزهای دیجیتال رقابت با دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی و غنی سازی «برادران میلیاردر شرکتی» است.

شرمن می‌گوید برای فراریان تحریم، فروشندگان مواد مخدر و سایر مجرمان، رمزارزها جذاب هستند. این قانونگذار اضافه می کند که فرار مالیاتی نیز بازار بزرگی برای طبقه دارایی های نوپا است. او افزود: اما بازار بزرگ فرار مالیاتی است و من می دانم که برخی در طرف مقابل هستند که هر بار که یک میلیاردر از مالیات فرار می کند، تشویق می کنند.

شرمن که Bankman-Fried را «زندانی 14372» می نامد، استدلال می کند که بنیانگذار شرمسار FTX برای نگه داشتن کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) خارج از رمزارزها لابی کرده است، زیرا او از کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) «تنظیمات کودک» می خواهد.
شرمن به عنوان یکی از سرسخت‌ترین منتقدان ارزهای دیجیتال در کاپیتول هیل شناخته می‌شود که سال‌ها خواستار ممنوعیت کلی ارزهای دیجیتال شده است. در مصاحبه اخیر، نماینده کنگره اعتراف کرد که بعید است ایالات متحده رمزارز را ممنوع کند. او توضیح داد که لابی کریپتو بسیار قدرتمند شده است، که ممنوعیت کامل را در حال حاضر غیرممکن می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *