در این هفته، بیت کوین به دلیل نگرانی های گسترده در مورد کاهش نرخ دلار توسط UST به زیر سطح روانی 30000 دلار سقوط کرد.  این قتل عام همچنان ادامه دارد و معامله گران می ترسند که سایر استیبل کوین های اصلی نیز مسیر مشابهی را دنبال کنند.  روز پنجشنبه USDT، که بزرگترین استیبل کوین جهان است، پس از کاهش به 0.95 دلار در برخی صرافی ها، به همین سرنوشت دچار شد.

 در پی این «ترس ناشی از حدس و گمان»، بیت کوین واگذار شده و در حال حاضر با 28991 دلار معامله می شود و پس از افت کوتاه به 26700 دلار صبح پنجشنبه.  سطح 28000 دلار به عنوان یک منطقه بسیار تعیین کننده در نظر گرفته می شود، زیرا قیمت آن در سال گذشته قبل از اینکه چرخش گاو نر پایدار به 64000 دلار برسد، از آن منطقه کاهش یافت.

 گفته می‌شود، به نظر می‌رسد افت اخیر به سطح بالایی از فعالیت در میان نهنگ‌های بیت‌کوین دامن زده است که اکنون مشغول خرید این قیمت هستند.

 شواهد واضحی وجود دارد که نشان می‌دهد آدرس‌های نهنگ بیت‌کوین سقوط بیت‌کوین به زیر ۳۰ هزار دلار را به‌عنوان رویدادی برای جمع‌آوری می‌بینند.  Santimentfeed بالاترین میزان تراکنش های بیش از 100 هزار دلار را از ژانویه به ثبت رساند و عرضه بیت کوین آنها در حال افزایش است.  پس از سقوط بیت کوین به زیر 30000 دلار، فید Santiment نوشت.

 Santiment در توییت دیگری در روز چهارشنبه گزارش داد که مقدار بیت کوین در حال جابجایی بین آدرس ها روزانه به بالای 300 هزار در این هفته رسیده است.

این سطح از فعالیت های زنجیره ای نیز در شبکه اتریوم ترسیم شده است و تراکنش های بیش از 1 میلیون دلار در یک روز انجام می شود که بالاترین میزان از ژانویه است.

 با این حال، روز چهارشنبه، شرکت تجزیه و تحلیل کریپتو CryptoQuant نموداری را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد نسبت نهنگ BTC Exchange به بالاترین سطح 4.5 سال اخیر یعنی 72H SMA رسیده است.  نسبت نهنگ مبادله ای اندازه نسبی 10 تراکنش ورودی اصلی به کل جریان ورودی است.  در بازار صعودی، اغلب زیر 85٪ نگه می دارد در حالی که در بازار نزولی، بالای 85٪ نگه می دارد.

این شرکت نسبت به کاهش قریب‌الوقوع هشدار داده است، در صورتی که این نسبت همچنان در حال افزایش باشد، همانطور که قبل از انتشار مگا دامپ در سال 2018 شاهد بودیم.  با توجه به نام مستعار توییتر “IT Tech” دارندگان کوتاه مدت و بخشی از دارندگان بلندمدت در حالت وحشت به سر می برند و به زیان می فروشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *